Για εργοδότες
Βοηθός Λογιστή / Assistant Accountant - Μύκονος
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
501-2000
Τουρισμός / Ξενοδοχεία
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

To Nammos Group αναζητεί επαγγελματίες για τη θέση του Βοηθού Λογιστή, με απασχόληση κατά την καλοκαιρινή σεζόν στο νησί της Μυκόνου και τον χειμώνα στην Αθήνα.

Αρμοδιότητες:

  • Καταχώριση παραστατικών δαπανών και εγγραφών Γενικής Λογιστικής
  • Διεκπεραίωση καθημερινών λογιστικών εργασιών
  • Καταχώριση προσλήψεων και αποχωρήσεων στο σύστημα «Εργάνη», τήρηση αρχείου μισθοδοσίας
  • Συμφωνίες υπολοίπων προμηθευτών και σύνταξη μηνιαίων καταστάσεων πληρωμών
  • Εγγραφές τραπεζικών συναλλαγών και συμφωνίες τραπεζικών λογαριασμών
  • Αρχειοθέτηση παραστατικών

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Ανώτατης Οικονομικής Σχολής ή ΤΕΙ Τμήματος Λογιστικής
  • Τουλάχιστoν 3ετής αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση ERP συστημάτων και ΜS Office
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Γενικής Λογιστικής, ΕΛΠ, ΚΦΑΣ, ΦΠΑ, Φορολογίας Επιχειρήσεων
  • Πολύ καλή γνώση εργατικών και ασφαλιστικών θεμάτων
  • Μεθοδική σκέψη, οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες, ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών, πνεύμα συνεργασίας

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Πακέτο αποδοχών αναλόγως των προσόντων
  • Δυνατότητες συνεχούς επιμόρφωσης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Διαμονή και πλήρης διατροφή για την απασχόληση κατά την καλοκαιρινή σεζόν

Ο Όμιλος Nammos Group προσφέρει ανταγωνιστικό μισθό με διεθνείς ευκαιρίες απασχόλησης. Με την ένταξή σας στην ομάδα μας, θα έχετε την ευκαιρία να εργαστείτε σε ένα σύγχρονο, δυναμικό και ταχέως αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον.

Εάν επιθυμείτε να γίνετε μέλος του Nammos World, παρακαλώ όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας με μία πρόσφατη φωτογραφία.

Μύκονος