Για εργοδότες
Στέλεχος Λογιστηρίου / Βοηθός Λογιστή
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΚρωπίαΤοποθεσία
Κρωπία
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η εταιρεία ΙΝΤΡΟΦΕΞ ΑΒΕΕ, με έδρα το Κορωπί, αναζητά να προσλάβει άμεσα Στέλεχος λογιστηρίου - Βοηθό Λογιστή, για κάλυψη θέσης πλήρους απασχόλησης στο Τμήμα του Λογιστηρίου της

Κύρια Καθήκοντα Θέσης:

  • Λογιστική Παρακολούθηση Πωλήσεων/ Αγορών/ Δαπανών/ Ταμείου και Αξιογράφων σε διπλογραφικά βιβλία.
  • Συμμετοχή στις εργασίες προετοιμασίας μηνιαίων φορολογικών υποχρεώσεων (ΦΠΑ, VIES, ΙΝΤRASTAT, Παρακρατούμενων Φόρων).
  • Συμμετοχή στις εργασίες προετοιμασίας των ετήσιων οικονομικών καταστάσεων κατά Ε.Λ.Π.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Λογιστικής ΑΕΙ / ΑΤΕΙ
  • Εμπειρία 3 ετών, κατά προτίμηση σε λογιστήριο βιομηχανίας.
  • Καλή γνώση Φορολογίας Εισοδήματος, Φ.Π.Α, Ε.Λ.Π
  • Καλή γνώση Εργατικών/ Ασφαλιστικών θεμάτων.
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και MS Office.
  • Εκπληρωμένες Στρατιωτικές υποχρεώσεις (αφορά άνδρες υποψηφίους).

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Χειρισμός Λογιστικού Προγράμματος SOFTONE ERP.
  • Χειρισμός Προγράμματος Μισθοδοσίας ATLANTIS PAYROLL.
  • Καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας

Δεξιότητες:

  • Ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας, οργανωτικότητα, αποτελεσματικότητα.
  • Συνέπεια στην τήρηση προθεσμιών.
  • Υπευθυνότητα, ανάληψη πρωτοβουλιών, προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων.

Η εταιρεία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας
  • Πρόγραμμα υγείας ιδιωτικής ασφάλισης
  • Πλήρη εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Κρωπία