Για εργοδότες
Βοηθός Λογιστής / Λογίστρια σε ακτοπλοϊκή εταιρεία
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Έλεγχος και καταχώριση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών και άλλων λογιστικών εγγραφών
  • Τήρηση βιβλίων Β΄ & Γ΄ κατηγορίας
  • Διαχείριση Μισθοδοσίας Ναυτικών
  • Επικοινωνία με τράπεζες και δημόσιες αρχές
  • Διαχείριση Πελατών & Προμηθευτών
  • Παροχή γραμματειακής υποστήριξης στην εταιρεία

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ / ΙΕΚ Λογιστικής - Χρηματοοικονομικής ή Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία 3-5 ετών σε λογιστήριο, σε μηχανογραφημένο περιβάλλον με διπλογραφικό σύστημα
  • Ικανότητα εργασίας σε μεταβαλλόμενο περιβάλλον
  • Καλή γνώση MS Office και ειδικότερα MS Excel
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη επικοινωνιακή ικανότητα και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Ικανότητα τήρησης προθεσμιών και προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Μέλος του ΟΕΕ

Η εταιρεία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο, σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης βάσει επίδοσης και προσόντων
Κηφισιά