Για εργοδότες
ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ/ΗΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Λογίστρια/ης με εμπειρία στην τήρηση Βιβλίων Διπλογραφικά και Απλογραφικά από λογιστικό Γραφείο στην Αθήνα.

Περιγραφή θέσης εργασίας

  • Έλεγχος και καταχώριση παραστατικών.
  • Αποστολή δηλώσεων Φ.Π.Α. και Παρακρατούμενων Φόρων ,Ε9,ΕΝΦΙΑ.
  • Τήρηση φυσικού και ηλεκτρονικού αρχείου λογιστηρίου.
  • Ενασχόληση με τον κύκλο μισθοδοσίας για τη σύνταξη και διαχείριση της μισθοδοσίας προσωπικού καθώς και των εντύπων ΕΡΓΑΝΗ
  • Επικοινωνία και ενημέρωση πελατών.
  • Ενασχόληση με το λογιστικό κύκλο και τη φορολογία νομικών και φυσικών προσώπων (δηλώσεις ) , κατάρτιση Ισολογισμού.
  • Ενημέρωση των διαχειριστών για την τρέχουσα οικονομική και φορολογική πορεία τους, καθώς και για τις οφειλές τους σε ασφαλιστικούς και λοιπούς δημόσιους φορείς.
  • Επίσκεψη σε πελάτες σε συγκριμένες ημέρες και ώρες για διεκπεραίωση λογιστικών εργασιών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • Άδεια Ο.Ε.Ε.   Α’ Τάξης
  • Σχετική προϋπηρεσία σε αντίστοιχο ρόλο
  • Δεξιότητες οργάνωσης, διαχείρισης χρόνου και ιεράρχησης εκκρεμοτήτων
  • Άριστος χειρισμός Η/Υ και λογιστικών προγραμμάτων ( θα προτιμηθούν αυτοί που χειρίζονται το λογιστικό πρόγραμμα PBS1της Prosvasis).
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Γνώση MY DATA
Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία