Για εργοδότες
Κωδ:ΥΠΛΟΓΟΛ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
51-100
Διαφημιστικές Υπηρεσίες, Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η BRANDIT NEW ERA δραστηριοποιείται, με επιτυχία, στον χώρο της προώθησης και διαφήμισης, έχοντας στο χαρτοφυλάκιο της, τις μεγαλύτερες ελληνικές και πολυεθνικές εμπορικές εταιρίες, στον χώρο των τροφίμων, ποτών, καλλυντικών και ενέργειας.

Σε μια προσπάθεια συνεχούς βελτίωσης και ανάπτυξης, αναζητούμε ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ, όπου με την συμβολή του και τις ιδέες του θα μας βοηθήσει να επιτύχουμε τους στόχους μας.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ/ΤΕΙ, οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε θέση Υπεύθυνου Λογιστηρίου ή Προϊστάμενου Λογιστηρίου με τήρηση βιβλίων Γ΄ κατηγορίας
  • Άριστη γνώση MS Office και ιδιαιτέρως Excel
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού των κρατικών ηλεκτρονικών συστημάτων όπως : Taxisnet, ΕΡΓΑΝΗ, Sepenet, ΕΦΚΑ, MyData, κ.λπ.
  • Πολύ καλή γνώση σε ΕΛΠ ή ΔΛΠ, ΦΠΑ, φορολογίας εισοδήματος Νομικών Προσώπων, καθώς και ασφαλιστικής / εργατικής νομοθεσίας.
  • Ικανότητα επίβλεψης και καθοδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψήφιους
  • Καλή γνώση αγγλικών

Επιπλέον προσόντα που θα εκτιμηθούν

  • Γνώση Epslilon Net / Pylon,
  • Γνώση Data Communication / Premium HRM Μισθοδοσία
  • Εξοικείωση με τις πλατφόρμες myData, Ergani

Αρμοδιότητες:

  • Οργάνωση και επίβλεψη της ορθής λειτουργίας του λογιστηρίου.
  • Οργάνωση και εποπτικός έλεγχος των εργασιών του λογιστηρίου.
  • Έλεγχος και παρακολούθηση των δαπανών.
  • Παρακολούθηση και ανάλυση δεδομένων και εξαγωγή οικονομικών αναφορών
  • Καθιέρωση και επιβολή ορθών λογιστικών μεθόδων, πολιτικών και αρχών
  • Βελτίωση συστημάτων και διαδικασιών
  • Ανάθεση εργασιών και καθοδήγηση προσωπικού με στόχο τη διασφάλιση συμμόρφωσης
  • Επικοινωνία με τράπεζες και δημόσιες αρχές όπου απαιτείται.
  • Υποβολή προτάσεων προς τη διοίκηση για τη βελτίωση των εκτελούμενων εργασιών στο λογιστήριο, το οικονομικό τμήμα, καθώς και για τις σχετικές μηχανογραφικές διαδικασίες.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε σύγχρονο, δυναμικά αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον.
  • Προοπτικές ανάπτυξης και εξέλιξης.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση: hr1@brandit.gr με την ένδειξη ΥΠΛΟΓ.

Σε όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια με βάση τον κανονισμό Ε.Ε. 2016/679, GDPR, και γενικώς τη νομοθεσία περί προστασίας προσωπικών δεδομένων.

Περιστέρι