Για εργοδότες
Κωδ:HR 801
Βοηθός Λογιστή (Καλλιθέα)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
501-2000
Εύρεση Προσωπικού (HR)
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η INGROUP, ο αμιγώς ελληνικός όμιλος με 22 χρόνια παρουσία στο χώρο παροχής υπηρεσιών Human Resources, Outsourcing και Trade Marketing, αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, του δημοσίου τομέα:

Βοηθό Λογιστή

Περιοχή: Καλλιθέα

Αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος λογιστικών καταχωρίσεων (πληρωμές, δαπάνες, πάγια, εισπράξεις)
  • Συμφωνία λογαριασμών λογιστικής
  • Συμμετοχή στην υλοποίηση εργασιών μηνιαίου κλεισίματος και οικονομικών αποτελεσμάτων
  • Καταχώρηση συμψηφιστικών εγγραφών στη γενική λογιστική

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία έως 2 χρόνια σε αντίστοιχη θέση σε οργανωμένο λογιστήριο εταιρίας
  • Άριστος χειρισμός Η/Υ, MS Office και ERP
  • Άριστη γνώση Excel
  • Αντίληψη, προσοχή στη λεπτομέρεια και συνέπεια
  • Άριστη ικανότητα διαχείρισης χρόνου και τήρησης προθεσμιών.
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για άνδρες υποψηφίους

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Σύμβαση ορισμένου χρόνου με προοπτικές μόνιμης συνεργασίας

Οι ενδιαφερόμενοι που πιστεύουν ότι μπορούν να ανταποκριθούν δυναμικά στις απαιτήσεις της θέσης, παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους αναγράφοντας τον κωδικό HR 801

Καλλιθέα