Για εργοδότες
Λογιστής/τρια
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Κύριες αρμοδιότητες θέσης:

  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών σε βιβλία Β΄& Γ' κατηγορίας & My Data
  • Έκδοση παραστατικών Αποστολής
  • Έκδοση Τιμολογίων
  • Συμφωνίες λογαριασμών πελατών - προμηθευτών
  • Φυσική και ηλεκτρονική αρχειοθέτηση παραστατικών και εγγράφων

Απαραίτητα προσόντα υποψηφίου:

  • Απόφοιτος ΑΕΙ ή ΤΕΙ (λογιστικής ή οικονομικής κατεύθυνσης) με άδεια βοηθού λογιστή Β΄τάξης
  • Τουλάχιστον 2-3 έτη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε οργανωμένο λογιστήριο,
  • Άριστη γνώση ERP λογισμικού (η εταιρεία χρησιμοποιεί Epsilon net Extra Λογιστική ONLINE DATA APOLLON & ORIAN ERP)
  • Kαλή γνώση MS Office (word & excel)
  • Kαλή γνώση Αγγλικών

Δεξιότητες:

  • Ικανότητα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα με έμφαση στην λεπτομέρεια
  • Διάθεση για εργασία και επαγγελματική εξέλιξη

Η εταιρεία προσφέρει: Σύμβαση αορίστου χρόνου πλήρους απασχόλησης, εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας.

Πειραιάς