Για εργοδότες
ΛΟΓΙΣΤΗΣ
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
1-15
Συμβουλευτικές Υπηρεσίες
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 4 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η PDS CONSULTANTS IKE εταιρεία παροχής Λογιστικών και Συμβουλευτικών Υπηρεσίων επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της για μόνιμη & πλήρη απασχόληση :

                                         Λογιστή/ Λογίστρια

 Αρμοδιότητες

  • Καταχώριση, τήρηση και ενημέρωση των λογιστικών βιβλίων
  • Υποβολή όλου του φάσματος των δηλώσεων (ΦΠΑ, VIES, παρακρατούμενοι φόροι κ.λπ.)
  • Καταχώριση και συμφωνία τραπεζικών κινήσεων
  • Προετοιμασία ισοζυγίου και συμφωνία λογαριασμών
  • Επισκέψεις στην έδρα των πελατών για παροχή λογιστικών, συμβουλευτικών και φοροτεχνικών υπηρεσιών

 Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3-5 έτη ως β.λογιστή
  • Καλή γνώση της λογιστικής και φορολογικής νομοθεσίας
  • My Data
  • Επιθυμητή η γνώση των προγραμμάτων της Epsilon Net
  • Επίπεδο Advanced στο πρόγραμμα ECXEL
  • Εμπιστευτικότητα και εχεμύθεια
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Ικανότητα τήρησης προθεσμιών
  • Οργανωτικότητα και συγκέντρωση
  • Λειτουργία σε συνθήκες πίεσης

Η εταιρία προσφέρει:

  • ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • ευκαιρίες ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • άριστες συνθήκες εργασίας

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
ΛΟΓΙΣΤΗΣ
Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία