Για εργοδότες
Κωδ:ATH004
Β. ΛΟΓΙΣΤΗ
πριν 16 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Ο Όμιλος ΠΛΑΚΕΝΤΙΑ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ ΜΟΝ. A.E. προσφέρει ολοκληρωμένη κτηνιατρική φροντίδα, με έμφαση στις εξειδικευμένες υπηρεσίες δεύτερης γνώμης και την επείγουσα περίθαλψη.

Ζητούμε Λογιστή  για να παρέχει υποστήριξη στο Οικονομικό Τμήμα με τη διαχείριση καθημερινών λογιστικών και οικονομικών εργασιών για έναν Όμιλο Εταιρειών.

Αρμοδιότητες;

  • Τήρηση βιβλίων Γ’ Κατηγορίας
  • Έλεγχος και καταχώριση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και άλλων λογιστικών εγγράφων
  • Διαχείριση των λογιστικών συναλλαγών (πελάτες, προμηθευτές, τράπεζες)
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης στην ομάδα του λογιστηρίου
  • Υποστήριξη μηνιαίων και ετήσιων αποτελεσμάτων

Απαιτούμενα Προσόντα και Εμπειρία:

  • Πτυχίο λογιστικής Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι.
  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση λογιστικών προγραμμάτων (Softone) και συστημάτων ERP
  • Γνώσεις λογιστικών προτύπων και φορολογικής νομοθεσίας
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών και Η/Υ
  • Δεξιότητες επικοινωνίας και συνεργασίας

Η Εταιρεία Προσφέρει:

  • Ικανοποιητικές αποδοχές ανάλογες προσόντων και εμπειρίας
  • Ιδιωτική Ασφάλιση
  • Άνετο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση
ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
Β. ΛΟΓΙΣΤΗ
Αγία Παρασκευή