Για εργοδότες
Κωδ:Rev_12_24
Senior Tax Accountant
ΒάρηΤοποθεσία
Βάρη
πριν 12 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η Εταιρεία Πετρελαιοειδών

REVOIL ΑΕΕΠ

επιθυμεί να προσλάβει

Προφίλ εταιρίας:

Η REVOIL είναι μία δυναμικά αναπτυσσόμενη Εταιρεία Πετρελαιοειδών στην Ελληνική αγορά. Είναι εισηγμένη στο Χ.Α.Α. και κατέχει 10% μερίδιο αγοράς με δίκτυο 500 πρατηρίων. Στόχος της Εταιρείας είναι η συνεχής ανάπτυξη με καινοτομία, πρωτοπορία και σεβασμό στον άνθρωπο, την κοινωνία και το περιβάλλον.

Η θέση θα αναφέρεται στον Προϊστάμενο Λογιστηρίου με κύριες Αρμοδιότητες:

  • Σύνταξη και υποβολή πάσης φύσεως φορολογικών δηλώσεων των εταιρειών του Ομίλου.
  • Παρακολούθηση και διαχείριση ηλεκτρονικών βιβλίων MY DATA
  • Συμμετοχή στη σύνταξη ετησίων και περιοδικών οικονομικών καταστάσεων σε IFRS του Oμίλου και στο κλείσιμο της χρήσης.
  • Διαχείριση λογιστικών εργασιών παραστατικών δαπανών , παγίων κτλ , τήρηση βιβλίων Γ΄ κατηγορίας
  • Συνεργασία με ελεγκτές και επικοινωνία με τράπεζες και δημόσιες αρχές όπου απαιτείται.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ανώτατης σχολής οικονομικής κατεύθυνσης ή πτυχίο από ΤΕΙ λογιστικής
  • Άδεια Λογιστή Α’ τάξης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 7 ετών σε οργανωμένο λογιστήριο
  • Εμπειρία σε σύνταξη οικονομικών καταστάσεων σε IFRS
  • Άριστες γνώσεις φορολογικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση Excel
  • Εμπειρία σε SAP Business One ERP θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με Bonus επίτευξης της κερδοφορίας της εταιρείας
  • Ευκαιρίες συνεχούς ανάπτυξης και εκπαίδευσης
  • Ομαδικό πρόγραμμα νοσοκομειακής και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης
Βάρη
Με μεγάλη εμπειρία