Για εργοδότες
Κωδ:AAS2024
Υπάλληλος Λογιστηρίου

Αρμοδιότητες:

  • Λειτουργία και διεκπεραίωση του πλήρους φάσματος Λογιστικών και Οικονομικών διαδικασιών της εταιρείας (Γενική Λογιστική, Πάγια, Προμηθευτές, Πελάτες, Αποθήκη, Κοστολόγηση)
  • Καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και λογιστικών εγγραφών
  • Καταχώρηση & Υποβολή Αναλυτικών Περιοδικών Δηλώσεων Α.Π.Δ., Υποβολή Δηλώσεων Παρακρατούμενων Φόρων.
  • Ενημέρωση, καταχώρηση τραπεζικών κινήσεων & παρακολούθηση τραπεζικών λογαριασμών
  • Συμφωνίες στα υπόλοιπα Πελατών/Προμηθευτών/Τραπεζών
  • Επικοινωνία με συνεργάτες και προμηθευτές
  • Διαχείριση  και έλεγχος των καθημερινών πράξεων του λογιστηρίου
  • Δημιουργία και τήρηση φορολογικών αρχείων και φακέλων για την τεκμηρίωση των συναλλαγών
  • Υποστήριξη καθημερινών εργασιών λειτουργίας λογιστηρίου
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία - μεθοδικότητα - οργάνωση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία  3 έως 5  έτη κατά προτίμηση σε λογιστικό γραφείο
  • Άριστη γνώση λογιστικού σχεδίου, ΚΦΑΣ
  • Εξοικείωση στη διαχείριση ERP συστημάτων λογισμικού οικονομικών εφαρμογών, κατά προτίμηση Softone
  • Άριστη  γνώση χειρισμού Η/Υ, εφαρμογών MS Office
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Ικανότητα επικοινωνίας και διαχείρισης πελατών-προμηθευτών
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες, συνέπεια και υπευθυνότητα

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Πλήρη Απασχόληση
  • Πενθήμερη εργασία
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές ανάπτυξης και εξέλιξης.

Σε όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια με βάση τον κανονισμό Ε.Ε. 2016/679, GDPR, και γενικώς τη νομοθεσία περί προστασίας προσωπικών δεδομένων.

Στείλτε το βιογρφικό σας στο e-mail: careers@@choosead.gr

Χαλάνδρι
πριν 10 μέρες