Για εργοδότες
Βοηθός Λογιστηρίου
πριν 11 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Εμπορική εταιρεία τροφίμων στην Αθήνα με έδρα το Μοσχάτο, ζητά Υπάλληλο Λογιστηρίου για μόνιμη απασχόληση.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Καταχώριση λογιστικών εγγραφών
  • Καταχώρηση εξόδων και έλεγχο ταμειακών αναφορών των καταστημάτων
  • Πάσης φύσεως λοιπές λογιστικές εργασίες που προκύπτουν από τις καθημερινές ανάγκες λειτουργίας της επιχείρησης
  • Διαχείριση αλληλογραφίας
  • Αρχειοθέτηση (φυσική και ηλεκτρονική)

Προφίλ υποψηφίου / απαραίτητα προσόντα:

  • Απόφοιτος/η λογιστικών και οικονομικών σχολών (ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ)
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικού υπολογιστή (άριστη χρήση MS Excel τουλάχιστον).
  • Επιθυμητή η γνώση της σουίτας PYLON EPSILON ΝΕΤ
  • Επιθυμητή η βασική γνώση λογιστικών αρχών (Ελληνικά Λογιστικά Πρότυπα)
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψήφιους)
  • Επαγγελματική συμπεριφορά
  • Οργανωτικές ικανότητες, σχολαστικότητα, μεθοδικότητα

H εταιρία προσφέρει:

  • Σύμβαση αορίστου χρόνου - Πλήρης απασχόληση
  • Άμεση πρόσληψη
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών βάση προσόντων
  • Επιπλέον παροχή Ιδιωτικής Ασφάλισης
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανέλιξης
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
Μοσχάτο