Για εργοδότες
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ
πριν 12 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Στην Infoworx, εστιάζουμε στην καινοτομία και στην ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών και προϊόντων μας.

Ως ηγέτιδα εταιρεία στο χώρο των εισαγωγών ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών ειδών μέσω υπηρεσιών Β2Β, στον οποίο δραστηριοποιούμαστε από το 2009, πραγματοποιήσαμε ένα όραμά μας επεκτεινόμενοι και στον κλάδο του ηλεκτρονικού εμπορίου. Το 2015, δημιουργήσαμε το κατάστημα του Electroholic, μέσω του οποίου προσφέρουμε Β2C υπηρεσίες και λύσεις σε προσιτό κόστος, παρέχοντας συνεχή και ανθρωποκεντρική υποστήριξη  στους πελάτες μας.

 Αναζητούμε Βοηθό Λογιστή, για να ενταχθεί στην ομάδα μας.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Ενασχόληση με εσωτερικές διαδικασίες ελέγχου των παραστατικών.
  • Καταχώριση παραστατικών εξόδων.
  • Συμφωνίες λογαριασμών πελατών – προμηθευτών.
  • Συμφωνία κινήσεων τραπεζών.
  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών.
  • Φυσική και ηλεκτρονική αρχειοθέτηση παραστατικών και εγγράφων.

Απαραίτητα προσόντα, δεξιότητες και εμπειρία

  • Απόφοιτος ΑΕΙ ή ΤΕΙ οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Τουλάχιστον 2 έτη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε εμπορική επιχείρηση.
  • Εμπειρία στη γνώση χειρισμού SoftOne ERP, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση MS Office και Αγγλικών.
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και υπευθυνότητας.
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου.
  • Ικανότητα ομαδικότητας και συνεργασίας.
  • Διάθεση για εργασία και επαγγελματική εξέλιξη.
  • Δυνατότητα εκτέλεσης πολλαπλών εργασιών και ικανότητα προτεραιοποίησης.

Παροχές

  • Δυνατότητες εξέλιξης σε ένα δυναμικό και ταχέως αναπτυσσόμενο περιβάλλον.
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης μέσα από στενευμένα learning & development paths βάσει ρόλου.

Ανυπομονούμε να καλωσορίσουμε το επόμενο μέλος της ομάδας μας!

* Όλα τα βιογραφικά που θα ληφθούν θα αποθηκευτούν σε ασφαλή βάση δεδομένων και θα τηρηθούν οι απαραίτητοι κανόνες εμπιστευτικότητας, όπως ορίζονται και από τον νόμο 4624/2019 περί προσωπικών δεδομένων.

** Στα πλαίσια των αξιών που πρεσβεύουμε και ως μέρος της αφοσίωσής μας στην ποικιλομορφία του εργατικού μας δυναμικού, η εταιρείας μας έχει δεσμευτεί στην αποφυγή διακρίσεων χωρίς να λαμβάνει υπόψη στη διαδικασία Προσέλκυσης και Επιλογής καθώς και σε όλες τις λειτουργίες της, τη φυλή, το χρώμα, την εθνική καταγωγή, την εθνικότητα, το φύλο, την αναπηρία, τον σεξουαλικό προσανατολισμό, την ταυτότητα φύλου ή τη θρησκεία.

Περιστέρι