Για εργοδότες
Κωδ:LOG1111
Λογιστής
ΔάφνηΤοποθεσία
Δάφνη
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης είναι:

  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών και καταστάσεων (έσοδα, έξοδα, εισπράξεις, πληρωμές, συμψηφιστικές - τακτοποιητικές εγγραφές).
  • Σύνταξη και υποβολή δηλώσεων παρακρατούμενων φόρων πάσης φύσης.
  • Συμφωνίες λογαριασμών ισολογισμού (π.χ. ασφαλιστικών υποχρεώσεων, υποχρεώσεων από φόρους, μεταβατικών ενεργητικού-παθητικού, λοιπών χρεωστών-πιστωτών).
  • Συμφωνία και αποστολή mydata & ΜΥΦ.
  • Συμφωνία δεδομένων εμπορικού-λογιστικού συστήματος.
  • Παρακολούθηση και συμφωνία ενδοομιλικών υπολοίπων.
  • Συμμετοχή σε ad hoc έργα αυτοματισμών και ανάπτυξης πρόσθετων εφαρμογών του λογισμικού της Soft1.
  • Ευχέρεια στην τήρηση χρηματοοικονομικών και διοικητικών αναφορών.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Λογιστικής κατεύθυνσης (ΑΕΙ/ΤΕΙ).
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχο ρόλο εντός οργανωμένου λογιστηρίου ή λογιστικού γραφείου.
  • Ευχέρεια στη χρήση του λογιστικού προγράμματος Soft1 θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση προγραμμάτων Η/Υ (World, Excel) και MS Office.

Επιθυμητές προσωπικές δεξιότητες:

  • Ομαδικό πνεύμα και δυνατότητα ανάπτυξης και διατήρησης συνεργασιών.
  • Αίσθημα ευθύνης.
  • Οργανωτικές ικανότητες.
  • Συνέπεια, αξιοπιστία, ακρίβεια.
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα.

Η εταιρία προσφέρει:

  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων/προϋπηρεσίας.
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον.
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μια ταχύτατα αναπτυσσόμενη εταιρία.
  • Συνεχής εκπαίδευση.

Κάθε αίτηση αντιμετωπίζεται χωρίς διακρίσεις, με υπευθυνότητα και απόλυτη εχεμύθεια.

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
Λογιστής
Δάφνη