Για εργοδότες
Κωδ:Accounts
Λογιστής και Υπεύθυνος Γραφείου

Καθήκοντα:

  • Γνώση τήρησης Διπλογραφικών βιβλίων Γ κατηγορίας. (εισαγωγές, εξαγωγές, ενδοκοινοτικές συναλλαγές)
  • Καταχώρηση παραστατικών αγορών - εξόδων
  • Καταχώρηση εισπράξεών-πληρωμών
  • Καταχώρηση και συμφωνία αξιογράφων
  • Καταχωρήσεις και συμφωνίες κινήσεων τραπεζών, πελατών, προμηθευτών
  • Συμφωνίες πελατών, προμηθευτών και λοιπών λογαριασμών
  • Πληρωμές προμηθευτών και λοιπών λογαριασμών, εισπράξεις πωλήσεων
  • Προετοιμασία δήλωσης ΦΠΑ, ΙΚΑ και μισθοδοσίας
  • Γνώση My Data
  • Προετοιμασία Reporting
  • Εναρμόνιση της εταιρείας με την ισχύουσα νομοθεσία σε φορολογικά θέματα
  • Οργάνωση και διαχείρηση των καθημερινών λειτουργιών του γραφείου και λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος/η Λογιστικής / Οικονομικής σχολής (ΑΕΙ/ΤΕΙ)