Για εργοδότες
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ -ΛΟΓΙΣΤΗΣ
πριν 14 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Παρακολουθηση  και έλεγχος  των λογιστικών διαδικασιών της εταιρείας βάσει ΚΒΣ και ΕΛΠ
  • Ελεγχος-υποβολή  στοιχειων   ΜyData (εσοδων -εξοδων)
  • Καταχώρηση-ελεγχος  παραστατικών εσόδων (τιμολόγηση) ,αγορών ,παραστατικων πιστωτων , εισπράξεων, πληρωμών,Τραπεζών,καθώς και όλου του φασματος των  λογιστικών εγγραφών .
  • Επικοινωνία με πελάτες -προμηθευτές-πιστωτες  για συμφωνίες  υπολοιπων-διευθέτηση εκκρεμοτήτων.
  • Σύνταξη και επεξεργασια εμπορικών και λογιστικών reports για την διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ / ΑΕΙ Λογιστικής - Χρηματοοικονομικής ή Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον  1-5 ετών σε μηχανογραφημένο λογιστήριο  -Επιθυμητή κατα προτιμηση η γνώση χρησης  SOFTONE
  • Αριστη γνωση ΕΛΠ ,Λογιστικου Σχεδιου .ΚΦΑΣ ,ΜyData
  • Αριστη γνώση των λειτουργιών εμπορικής επιχείρησης για  την κατάρτηση λογιστικών -εμπορικών -στατιστικών αναφορών (reports)
  • Καλή γνώση MS Office με έμφαση στο MS Excel
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Η εταιρεία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές βασει προσοντων και αποδοσης
  • Ευχάριστο, σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
Μεταμόρφωση