Για εργοδότες
ΛΟΓΙΣΤΗΣ
πριν 14 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Ζητείται Λογιστής (με την προοπτική να αναλάβει Προϊστάμενος Λογιστηρίου) για πλήρη απασχόληση στην Εταιρεία Motorlease στην περιοχή του Ψυχικού.

Αρμοδιότητες

  • Έλεγχος λογιστικών καταχωρήσεων (πληρωμές, εισπράξεις, δαπάνες) και επίβλεψη των καθημερινών εργασιών του λογιστηρίου
  • Τήρηση και ενημέρωση λογιστικών βιβλίων
  • Σύνταξη και υποβολή φορολογικών δηλώσεων (ΦΠΑ, ΦΜΥ, φόρος εισοδήματος)
  • Παρακολούθηση My data
  • Έλεγχος και πληρωμή μισθοδοσίας
  • Παρακολούθηση τραπεζικών κινήσεων και ταμιακών ροών
  • Συμμετοχή και υποστήριξη στις εργασίες κλεισίματος και έκδοσης οικονομικών αποτελεσμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση Microsoft office
  • Καλή γνώση των ΕΛΠ και της φορολογικής νομοθεσίας
  • Ικανότητα συνεργασίας
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Οργανωτικές και διαπραγματευτικές Δεξιότητες
ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
ΛΟΓΙΣΤΗΣ
Νέο Ψυχικό
Με μεγάλη εμπειρία