Για εργοδότες
Yπάλληλος Λογιστηρίου
ΚρωπίαΤοποθεσία
Κρωπία
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Υπάλληλος Λογιστηρίου

Γενικές Πληροφορίες

Η MPD Ελλάδας είναι ο αποκλειστικός διανομέας πετρελαιοκινητήρων Rolls Royce Power Systems και MTU στην Ελλάδα. Η εταιρεία ειδικεύεται σε όλα τα μηχανικά και ηλεκτρονικά έργα που σχετίζονται με κινητήρες MTU, την εφαρμογή τεχνολογιών αιχμής και τη συνεχή τεχνική εκπαίδευση των ιδιαίτερα καταξιωμένων εργαζομένων της. Η MPD Greece εδρεύει στο Κορωπί με πάνω από 3.000 τετραγωνικά μέτρα, διαθέτοντας ένα πλήρως εξοπλισμένο μηχανουργείο, γραφεία και κέντρο logistics.  Λόγω της συνεχούς επιτυχημένης λειτουργίας της, η MPD Greece επεκτείνει τη δυναμική της ομάδα και αναζητά επιπλέον προσωπικό.

Περιγραφή Θέσης

  • Γενική υποστήριξη του λογιστηρίου.
  • Έκδοση & καταχώρηση τιμολογίων & παραστατικών πωλήσεων.
  • Καταχώριση παραστατικών δαπανών-αγορών-παγίων-εισαγωγών.
  • Αρχειοθέτηση για τις ανάγκες του γραφείου.
  • Ενημέρωση του συστήματος ERP (Epsilon).
  • Συμφωνία τράπεζας / ταμείου.
  • Επικοινωνία και συμφωνία πελατών / προμηθευτών.
  • Υποστηρικτικές εργασίες κλεισίματος μήνα/χρήσης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΤΕΙ-ΑΕΙ λογιστικής και χρηματοοικονομικής.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Υπευθυνότητα, ακρίβεια και οργανωτικές δεξιότητες.
  • Εξαιρετική επικοινωνία και διαπροσωπικές δεξιότητες.
  • Ικανότητα διαχείρισης ευαίσθητων και εμπιστευτικών πληροφοριών.
  • Ευχέρεια στην αγγλική γλώσσα (ομιλία/ανάγνωση/γραφή).
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και Excel/Word.

Πληροφορίες:

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με την κ. Βασιλική Βαρδάκη στο +30 2169005141-42, v.vardaki@melitapower.com

Μετά τον έλεγχο όλων των βιογραφικό που θα λάβουμε, οι υποψήφιοι που πληρούν τις προϋποθέσεις θα κληθούν για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις διεκπεραιώνονται με εμπιστευτικότητα.

Κρωπία