Για εργοδότες
Υπεύθυνος Λογιστηρίου
πριν 14 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Εκδοτική εταιρεία ζητά Λογιστή για εργασία πλήρους απασχόλησης στην έδρα της (Περιστέρι, Αττικής).

Αρμοδιότητες

Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών, πληρωμών, τιμολογίων και λογιστικών εγγραφών

Τήρηση Βιβλίων Γ΄ Κατηγορίας

Υπολογισμός φόρων

Μισθοδοσία

Credit Control / πληρωμές

Υλοποίηση εργασιών μηνιαίου κλεισίματος και οικονομικών αποτελεσμάτων

Οργάνωση λογιστηρίου, σε συνεργασία με τα 2 άτομα που λειτουργούν ως βοηθοί

Απαραίτητα προσόντα

Άδεια Α' τάξης

Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης

Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

Γνώση λογιστικών προγραμμάτων και ERP συστημάτων (π.χ. χρησιμοποιείται το ERP Capital)

Καλή γνώση χρήσης Η/Υ και (ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ) πολύ καλή γνώση Microsoft Excel

Καλή γνώση αγγλικών

Γνώση τήρησης Βιβλίων Γ΄ Κατηγορίας

Εμπειρία στα Ελληνικά Λογιστικά Πρότυπα

Ικανότητα τήρηση χρονοδιαγραμμάτων

Δυνατότητα ανάληψης ευθυνών & επίλυσης προβλημάτων

Περιστέρι
Με μεγάλη εμπειρία