Για εργοδότες
Βοηθός Λογιστηρίου
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΒούλαΤοποθεσία
Βούλα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η εταιρία Top Trends A.E., μία από τις πιο δυναμικές ελληνικές εταιρίες, αποκλειστικός εισαγωγέας και διανομέας ειδών ένδυσης, υπόδησης και αθλητικού εξοπλισμού Ελλάδας και Κύπρου με διεθνή brands, όπως Skechers, Spalding, Russell Athletic, Stiga, F&M, MCS, Juicy Couture, κτλ., ζητά να προσλάβει άμεσα:

Βοηθό Λογιστηρίου

Αρμοδιότητες:

  •  Διαχείριση και καταχώριση τιμολογίων εξόδων, αγορών, παγίων, λοιπών συμψηφιστικών εγγραφών
  • Έλεγχος ισοζυγίου, συμφωνίες λογαριασμών γενικής λογιστικής, εμπορικών κυκλωμάτων
  • Έλεγχος, συμφωνία και καταχώριση εισπράξεων, πληρωμών, αξιογράφων, κινήσεων τραπεζικών λογαριασμών, καρτών κλπ
  • Επικοινωνία με προμηθευτές για συμφωνίες λογαριασμών
  • Κατάρτιση μηνιαίου πλάνου πληρωμών και διενέργειά τους
  • Πιστωτικός έλεγχος πελατών
  • Reporting εταιρείας
  • Συνεργασία με εξωτερικό λογιστήριο για εργατικά ζητήματα (προσλήψεις, αποχωρήσεις, τροποποιήσεις ΕΡΓΑΝΗ, μισθοδοσία κλπ)
  • Παρακολούθηση της ηλεκτρονικής τιμολόγησης και ανάπτυξη της διαδικασίας My Data,
  • Παρακολούθηση εισπρακτέων λογαριασμών και συμφωνία λογαριασμού ταμείου.
  • Λοιπές λογιστικές εργασίες που προκύπτουν από τις καθημερινές ανάγκες λειτουργίας της επιχείρησης.

Επιθυμητά προσόντα:

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 έτους σε αντίστοιχη θέση με βιβλία Γ’ κατηγορίας και εισαγωγές.
  • Πτυχίο Οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Γνώση Softone θα συνεκτιμηθεί
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Οργανωτικότητα , υπευθυνότητα και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους.

Η εταιρία προσφέρει:

  • Προοπτικές εξέλιξης σε έναν δυναμικό όμιλο με υψηλά standards οργάνωσης
  • Δυνατότητες προσωπικής ανάπτυξης και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
Βούλα