Για εργοδότες
Λογιστής/τρια - B&F
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

O Όμιλος B&F ζητά:

ΛΟΓΙΣΤΗ

Περιγραφή Θέσης:

  • Εγγραφές προσαρμογής από ΕΓΛΣ – ΕΛΠ σε ΔΠΧΑ.
  • Αποστολή εγγράφων σε ΓΕΜΗ και αιτήματα πιστοποιητικών.
  • Καταχώρηση παραστατικών παγίων, αποσβέσεις, έλεγχος και συμφωνία μητρώου παγίων.
  • Ηλεκτρονική υποβολή συμφωνητικών μίσθωσης στο TAXIS.
  • Ανέβασμα παραστατικών, έλεγχος και συμφωνία myDATA και AADE DOCS.
  • Συνεργασία με συναδέλφους για συμμόρφωση με διατάξεις myDATA.
  • Συγκέντρωση στοιχείων και υποβολή δηλώσεων σχετικά με τις ενδοομιλικές συναλλαγές του Ομίλου.
  • Αναζήτηση αιτήσεων αποφυγής διπλής φορολογίας και τήρηση σχετικού αρχείου.
  • Κατάρτιση πρακτικών ΔΣ και ΓΣ, σε συνεργασία με νομική υπηρεσία.
  • Υπαγωγή, έλεγχο και ολοκλήρωση επιχορηγούμενων επενδυτικών προγραμμάτων.

Απαραίτητα Προσόντα Υποψηφίου:

  • Απόφοιτος/η ΤΕΙ / ΑΕΙ, με κατεύθυνση Λογιστικής ή Οικονομικών.
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία από πέντε (5) έως δέκα (10) έτη σε θέση Βοηθού Λογιστή & Λογιστή εταιρείας με βιβλία Γ΄ κατηγορίας.
  • Άριστη γνώση ΕΓΛΣ – ΕΛΠ – ΔΠΧΑ.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού των εφαρμογών MS Office και του διαδικτύου.
  • Καλή γνώση προγραμμάτων ERP (ιδιαίτερα NAVISION ή BUSINESS CENTRAL).
  • Εκπληρωμένες οι στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψηφίους).
  • Συστάσεις.

Επιθυμητά Προσόντα Υποψηφίου:

  • Δυναμική προσωπικότητα.
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.
  • Ικανότητα να ανταποκρίνεται σε προθεσμίες.
  • Ομαδικό πνεύμα και άριστη συνεργασία.
  • Μεθοδικότητα.
  • Εμπιστευτικότητα.
  • Διακριτικότητα.

Αποστολή βιογραφικών με την ένδειξη SA στο e-mail: AKaratzoulis@bandfgroup.com.

Νέα Φιλαδέλφεια