Για εργοδότες
Βοηθός Λογιστής
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
16-50
Οικονομικές Υπηρεσίες
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Αρμοδιότητες θέσης :

  • Εμπορική διαχείριση και γενική λογιστική με την χρήση λογιστικών προγραμμάτων.
  • Υποβολές δηλώσεων συμφωνητικών και δηλώσεων παρακρατούμενων
  • Λογιστικές καταχωρήσεις, υπόλοιπα πελατών και προμηθευτών .
  • Καταχώρηση παραστατικών δαπανών, αγορών, παγίων, μισθοδοσίας, εισπράξεων, πληρωμών, αξιογράφων και συμφωνία των αντίστοιχων λογαριασμών γενικής λογιστικής εμπορικού.
  • Διαχείριση φακέλων εισαγωγών, προγραμμάτων επιδοτήσεων
  • Συμφωνία προμηθευτών
  • Έλεγχος και συμφωνία αποθήκης
  • Συμφωνίες υπολοίπων πελατών – προμηθευτών – πιστωτών – τραπεζών και συμφωνία εμπορικού με γενική λογιστική
  • Υποστήριξη γραφείου, Αρχειοθέτηση, Διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων, Διαχείριση αλληλογραφίας, διαχείριση αναλωσίμων.

Προσόντα:

  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ Λογιστικής ή Οικονομικών επιστημών
  • Απαραίτητη 5ετή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Χρήση λογιστικών προγραμμάτων (γνώση προγραμμάτων SoftOne, Data Communication & Navision θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ & MS Office
  • Επικοινωνιακές & οργανωτικές δεξιότητες
  • Έμφαση στο αποτέλεσμα, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Δίπλωμα οδήγησης και μεταφορικό μέσο θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Παροχές απασχόλησης:

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Δυνατότητα επιμόρφωσης & εκπαίδευσης στο αντικείμενο εργασίας
  • Σταθερό περιβάλλον εργασίας

Επίπεδο εμπειρίας : Με 5ετή προϋπηρεσία
Τύπος απασχόλησης: Πλήρης απασχόληση
Τηλεργασία: Χωρίς τηλεργασία
Κατηγορία θέσης: Λογιστικά

Άγιος Δημήτριος
Με μεγάλη εμπειρία