Για εργοδότες
ΛΟΓΙΣΤΗΣ-ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 4 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Περιγραφή θέσης:

  • Έλεγχος και καταχώρηση τιμολογίων αγοράς, δαπανών.
  • Εγγραφές γενικής λογιστικής
  • Επικοινωνία με προμηθευτές, φορείς Δημοσίου και τράπεζες
  • Συμφωνίες τραπεζών, συμφωνίες  υποσυστημάτων (πάγια, πελάτες, προμηθευτές).
  • Προετοιμασία και υπολογισμός μηνιαίων μισθοδοτικών καταστάσεων.
  • Προετοιμασία για υποβολή φορολογικών δηλώσεων (ΦΠΑ, ΦΕ, παρακρατούμενοι κλπ) και ασφαλιστικών υποχρεώσεων (ΑΠΔ, Ε12).
  • Συμφωνία εμπορικού και λογιστικού προγράμματος
  • Διαχείριση διαθεσίμων / cash flow
  • Ενημέρωση και δημιουργία report
  • Παρακολούθηση My Data
  • Διασφάλιση τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Έλεγχος εργολαβικών συμβάσεων και παρακολούθηση πιστοποιήσεων από τους μηχανικούς των έργων.
  • Συμμετοχή στο κλείσιμο του Ισολογισμού.

Απαραίτητα προσόντα:

Πτυχίο Οικονομικής / Λογιστικής κατεύθυνσης