Για εργοδότες
ΛΟΓΙΣΤΗΣ / ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά
Η εταιρεία ΛΙΟΛΙΟΣ ΑΕ μια δυναμική εταιρεία που δραστηριοποιείται στον χώρο της παραγωγής και εμπορίας υφασμάτων αναζητά να προσλάβει άμεσα, έμπειρο βοηθό λογιστηρίου, για κάλυψη θέσης πλήρους απασχόλησης στο Τμήμα Λογιστηρίου της, στην περιοχή των Άνω Λιοσίων.

Βασικές αρμοδιότητες :

  • Καταχώριση Δαπανών και εγγράφων Γενικής Λογιστικής
  • Συμφωνίες λογαριασμών (πελατών και προμηθευτών)
  • Διεκπεραίωση καθημερινών λογιστικών εργασιών
  • Προετοιμασία οικονομικών καταστάσεων
  • Υποστήριξη του Λογιστικού τμήματος στις καθημερινές λογιστικές διαδικασίες

Απαραίτητα προσόντα :

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. - Τ.Ε.Ι Οικονομικής -Λογιστικής Κατεύθυνσης
  • Μεταπτυχιακός τίτλος επιθυμητός αλλά όχι απαραίτητος
  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση τουλάχιστον 3-5 έτη σε λογιστήριο με Γ΄ κατηγορίας βιβλία
  • Πολύ καλή χρήση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες
  • Πολύ καλή γνώση, MS Office και ERP συστημάτων
  • Επιθυμητή γνώση λογιστικού προγράμματος της Softone (πρόγραμμα εμπορικής και οικονομικής διαχείρισης)
  • Καλή γνώση Φορολογίας Εισοδήματος, Φ.Π.Α, Ε.Λ.Π
  • Πνεύμα ομαδικότητας και ικανότητα άριστης συνεργασίας

Παροχές εταιρείας :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών
  • Ευχάριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής Εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία

Άνω Λιόσια