Για εργοδότες
Κωδ:PAYROLL1
Λογιστής Μισθοδοσίας
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Περιγραφή

Η Αναβάθμιση Α.Ε. (με έδρα την Μεταμόρφωση) με 25ετή παρουσία στον χώρο,  παρέχει ένα ολοκληρωμένο φάσμα υπηρεσιών και προϊόντων που καλύπτουν κάθε ανάγκη Λογιστικής, Φοροτεχνικής και Συμβουλευτικής φύσης των φορέων του Δημοσίου Τομέα, αξιοποιώντας την σύγχρονη τεχνολογία.

Αναζητάμε Λογιστή Μισθοδοσίας για να στελεχώσει την ομάδα μας.

Αρμοδιότητες

- Διαχείριση, προετοιμασία και έκδοση μισθοδοτικών καταστάσεων

- Προετοιμασία αναφορών και άλλων παραδοτέων σύμφωνα με τις ανάγκες των πελατών (ΑΠΔ κ.α.)

- Διαχείριση ερωτημάτων μισθοδοσίας από πελάτες

- Συμβουλευτική υποστήριξη σε θέματα προσωπικού – μισθοδοσίας

- Συνεχή ενημέρωση για την ισχύουσα εργατική νομοθεσία στον Δημόσιο Τομέα

- Διαχείριση της επικοινωνίας με το πελατολόγιο και τις δημόσιες αρχές

- Τήρηση των προθεσμιών και παροχή υπηρεσιών υψηλής ποιότητας

- Εκτέλεση των απαραίτητων ενεργειών ελέγχου

Απαραίτητα προσόντα:

-Πτυχίο Οικονομικής/Λογιστικής κατεύθυνσης ή σχετικού τομέα

-2-5 χρόνια εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση

-Πολύ καλή γνώση εφαρμογών λογισμικού λογιστικής, προσωπικού και μισθοδοσίας, και συστημάτων ERP

-Πολύ καλή γνώση των βασικών λογιστικών αρχών και των πρακτικών μισθοδοσίας

-Άριστη γνώση των εφαρμογών MS Windows/Office

-Υπευθυνότητα και εχεμύθεια

-Εξαιρετικές οργανωτικές ικανότητες

-Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και ομαδικότητα

-Γνώση της λογιστικής μισθοδοσίας του Δημοσίου θα θεωρηθεί προσόν

-Καλή γνώση Αγγλικών

Παροχές:

-Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών

-Ευκαιρίες συνεχούς εκπαίδευσης και επιμόρφωσης

-Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον

Μεταμόρφωση