Για εργοδότες
Κωδ:LOG7653
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η εταιρία ΠΑΠΑΔΕΑΣ Α.Ειδρύθηκε το 1985 και είναι η μεγαλύτερη εταιρία εισαγωγής και διακίνησης βιομηχανικών εργαλείων και σιδηρικών στην Ελλάδα. Καθιερώθηκε στο χονδρικό εμπόριο ως πρωτοπόρος και καινοτόμος με άμεση διανομή και διαρκή διαθεσιμότητα, παρέχοντας αξιόπιστες υπηρεσίες. Καθημερινά, προμηθεύει τα συνεργαζόμενα καταστήματα λιανικής πώλησης σε Ελλάδα, Κύπρο & Βαλκάνια. Στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης η εταιρεία αναζητά:  Βοηθό Λογιστή

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ ή ΤΕΙ Λογιστικής Κατεύθυνσης
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (επίπεδο Lower)
  • Κάτοχος πτυχίου εφαρμογών Ms Office (Άριστη Γνώση Excel)
  • Ευχέρεια χειρισμού ERP συστημάτων
  • Προϋπηρεσία 3-5 ετών σε βιβλία Γ’κατηγορίας
  • Κάτοχος μεταφορικού μέσου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Συνέπεια και υπευθυνότητα
  • Ηλικία 25-35 ετών

Αρμοδιότητες:

  • Γνώση στην τήρηση και παρακολούθηση βιβλίων Γ’ Κατηγορίας
  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών πάσης φύσεως
  • Καταχωρήσεις εισπράξεων / πληρωμών και συμφωνίες τραπεζών & δανείων και πιστωτικών καρτών
  • Καταχώρηση και συμφωνία ταμείου
  • Παρακολούθηση και συμφωνία υπολοίπων πελατών & προμηθευτών
  • Αρχειοθέτηση

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Εργασία πενθήμερη, πλήρους απασχόλησης
  • Οργανωμένο περιβάλλον εργασίας
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου

*ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Η έδρα της εταιρείας από αρχές του νέου έτους 2025 θα αλλάξει και θα βρίσκεται στον ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ
Καματερό
Με μεγάλη εμπειρία