Για εργοδότες
Κωδ:Rev 7_24
Senior Accountant
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΒάρηΤοποθεσία
Βάρη
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η Εταιρεία Πετρελαιοειδών

REVOIL ΑΕΕΠ

επιθυμεί να προσλάβει

Προφίλ εταιρίας:

Η REVOIL είναι μία δυναμικά αναπτυσσόμενη Εταιρεία Πετρελαιοειδών στην Ελληνική αγορά. Είναι εισηγμένη στο Χ.Α.Α. και κατέχει 10% μερίδιο αγοράς με δίκτυο 500 πρατηρίων. Στόχος της Εταιρείας είναι η συνεχής ανάπτυξη με καινοτομία, πρωτοπορία και σεβασμό στον άνθρωπο, την κοινωνία και το περιβάλλον.

Η θέση θα αναφέρεται στον Προϊστάμενο Λογιστηρίου με κύριες Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση λογιστικών εργασιών, τήρηση βιβλίων Γ΄ κατηγορίας
  • Διαχείριση του κυκλώματος παγίων
  • Καταχώριση πάσης φύσεως παραστατικών δαπανών
  • Σύνταξη, συμφωνία, υποβολή και απόδοση όλων των πάσης φύσεως φόρων των εταιρειών του Ομίλου (Φ.Π.Α., Φ.Μ.Υ., τέλη χαρτοσήμου, λοιποί φόροι), σε συνεργασία με τον Προϊστάμενο Λογιστηρίου
  • Παρακολούθηση και διαχείριση ηλεκτρονικών βιβλίων MY DATA
  • Επικοινωνία και συμφωνία με προμηθευτές & πελάτες της εταιρίας
  • Συμμετοχή στην σύνταξη οικονομικών καταστάσεων του Oμίλου

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ανώτατης σχολής οικονομικής κατεύθυνσης ή πτυχίο από ΤΕΙ λογιστικής
  • Άδεια Λογιστή Α’ τάξης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 7 ετών σε οργανωμένο λογιστήριο
  • Γνώσεις φορολογικής νομοθεσίας (Κ.Φ.Δ, Διακίνηση)
  • Πολύ καλή γνώση διαχείρισης παγίων
  • Άριστη γνώση Excel
  • Εμπειρία σε SAP Business One ERP επιθυμητή
  • Γνώση Διεθνών Λογιστικών Προτύπων θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευκαιρίες συνεχούς ανάπτυξης και εκπαίδευσης
  • Ομαδικό πρόγραμμα νοσοκομειακής και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης
Βάρη