Για εργοδότες
Junior Credit Officer
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
501-2000
Εξυπηρέτηση πελατών / Τηλεφωνικό κέντρο
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η CQS S.A., ηγέτιδα ελληνική εταιρεία στην παροχή υπηρεσιών διαχείρισης πελατειακών σχέσεων και Leading Employer in Greece και για το 2023, απασχολεί σήμερα περισσότερους από 1200 εργαζόμενους και παρέχει τις υπηρεσίες της στις μεγαλύτερες ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις, στους κλάδους των τηλεπικοινωνιών, της ενέργειας, του λιανικού εμπορίου, της τραπεζικής και ασφαλιστικής αγοράς.

Αυτό το διάστημα αναζητάμε για μεγάλο πελάτη μας, ηγέτιδα εταιρεία στον χώρο της ενοικίασης και leasing αυτοκινήτου, με έδρα το Χαλάνδρι:

Υπάλληλο τμήματος πιστωτικού ελέγχου

Αρμοδιότητες ρόλου:

  • Επικοινωνία με πελάτες για την τακτοποίηση των υπολοίπων
  • Έλεγχος υπολοίπων πελατών
  • Πιστωτικός έλεγχος πελατών
  • Διαχείριση και σύνταξη ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και επιστολών
  • Παρακολούθηση και διασφάλιση της εφαρμογής της πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας
  • Καταχώρηση στοιχείων αιτημάτων πελατών στις βάσεις δεδομένων της εταιρίας
  • Υποστήριξη βοηθητικών εργασιών του τμήματος

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος οικονομικής/λογιστικής κατεύθυνσης
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office (Excel, Word, Internet)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύμβαση εργασίας αορίστου χρόνου
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση και υποστήριξη
Χαλάνδρι