Για εργοδότες
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Λογιστική - φοροτεχνική εταιρεία με 30ετή παρουσία στο χώρο, με εξειδικευμένα στελέχη σε λογιστικά και φοροτεχνικά θέματα, αναζητεί ένα Λογιστή  με εμπειρία 3 - 5 έτη  και ένα Βοηθό Λογιστή απόφοιτο ΑΕΙ - ΤΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης με εμπειρία 0 - 2 έτη

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Σύνταξη και υποβολή φορολογικών δηλώσεων φυσικών και νομικών προσώπων
  • Σύνταξη και υποβολή δηλώσεων Φ.Π.Α., παρακρατούμενων φόρων
  • Ενάρξεις - μεταβολές εταιρειών και λοιπών επιτηδευματιών
  • Έκδοση μισθοδοσίας, υποβολή Α.Π.Δ. και  εντύπων στο ΕΡΓΑΝΗ και ΣΕΠΕΝΕΤ

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ - ΤΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση λογιστικού προγράματος ERP κατά προτίμηση Atlantis
  • Ικανοποιητική γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office

Παροχές Εταιρίας:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης

Πρόσβαση στην εταρεία:

  • Βρίσκεται μόλις 50 μέτρα απόσταση από το μετρό και στάση λεωφορείων
Αργυρούπολη