Για εργοδότες
Βοηθός Λογιστή
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΆλιμοςΤοποθεσία
Άλιμος
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Αναζητάμε για τα κεντρικά μας γραφεία στον Άλιμο Βοηθό Λογιστή / Καταχωρητή.

Αρμοδιότητες ρόλου

  • Γνώση στην τήρηση και παρακολούθηση βιβλίων Γ’ Κατηγορίας
  • Καταχωρήσεις πάσης φύσεως τιμολογίων αγορών, δαπανών, παγίων, εσόδων, ημερήσιων φύλλων συναλλαγών εταιρικών καταστημάτων, συμψηφιστικών εγγραφών
  • Καταχωρήσεις εισπράξεων / πληρωμών και συμφωνίες τραπεζών & δανείων και πιστωτικών καρτών
  • Συμφωνία ταμείου
  • Παρακολούθηση και συμφωνία υπολοίπων πελατών & προμηθευτών
  • Συμφωνία Ισοζυγίου Γενικής Λογιστικής με Εμπορικό Ισοζύγιο και Μητρώου παγίων
  • Παρακολούθηση εμπορικών συμβάσεων και συμβάσεων μίσθωσης
  • Βασικές γνώσεις σε θέματα ΦΠΑ, Παρακρατούμενων Φόρων και Φορολογίας Εισοδήματος

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Oικονομικής κατεύθυνσης,
  • Απαραίτητη εμπειρία 3 - 5 έτη σε αντίστοιχη θέση,
  • Καλή γνώση του MS Office, επιθυμητή γνώση NAVISION,
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας,
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες,
  • Επιμορφωτικά Σεμινάρια σε τρέχοντα φορολογικά και λογιστικά θέματα θα εκτιμηθούν

Προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών,
  • Συμμετοχή στο bonus σύστημα της εταιρείας,
  • Συμμετοχή στο ομαδικό πρόγραμμα ασφάλισης της εταιρείας,
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης,
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη και υγιή εταιρεία.
Άλιμος