Για εργοδότες
Λογιστής Α'
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
1-15
Οικονομικές Υπηρεσίες
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Λογιστής Α’

Περιγραφή

Η KRS Financial Control Α.Ε. ιδρύθηκε το 2011 και είναι μια λογιστική εταιρεία με υψηλή ανάπτυξη, πελατοκεντρική, με εξειδίκευση σε τομείς επιχειρηματικής αιχμής και ψηφιακής οικονομίας, με την τεχνολογία στον πυρήνα της.

Αναζητούμε έναν εξειδικευμένο και έμπειρο Λογιστή Α’ για να ενταχθεί στην αναπτυσσόμενη ομάδα μας στα κεντρικά γραφεία της Αθήνας. Ψάχνουμε για άτομα με γνώσεις, δυναμισμό και εξαιρετική ικανότητα διαχείρισης εργασιών αλλά και έμφαση στη λεπτομέρεια. Θα έχετε την ευκαιρία να συνεργαστείτε με ένα ποικίλο χαρτοφυλάκιο πελατών και να συμβάλλετε στη διαμόρφωση των οικονομικών στρατηγικών και στόχων τους. Πρόκειται για μια εξαιρετική ευκαιρία για έναν επαγγελματία με προσανατολισμό στη λεπτομέρεια που ευδοκιμεί σε ένα δυναμικό και ταχέως εξελισσόμενο περιβάλλον. Αν είσαι ικανός στην επίλυση προβλημάτων με κίνητρο τη μάθηση, με επικοινωνιακές δεξιότητες και υψηλή συναισθηματική νοημοσύνη τότε είσαι ο κατάλληλος! Η ένταξη στην ομάδα της KRS Financial Control A.E. σημαίνει ότι γίνεσαι μέλος μιας ανθρωποκεντρικής ομάδας με μοναδικές παροχές και στόχο την αριστεία για την ικανοποίηση των πελατών.

Βασικές αρμοδιότητες

  • Ορθή λογιστική τήρηση των αρχείων του πελάτη
  • Σχολαστική διαχείριση λογιστικών αρχείων
  • Καταχωρήσεις παραστατικών και έλεγχος εγγραφών (Απλογραφικό και Διπλογραφικό σύστημα)
  • Συμφωνίες Τραπεζών-Προμηθευτών-Πελατών
  • Σύνταξη Οικονομικών ΚαταστάσεωνΣύνταξη και υποβολή δηλώσεων (Εισοδήματος, ΦΠΑ, Ανακεφαλαιωτικών Πινάκων, Intrarstat, Παρακρατούμενων φόρων κλπ)
  • Επίβλεψη ποικίλων οικονομικών καταστάσεων με ιδιαίτερη προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Διαχείριση λογαριασμών πελατών (επικοινωνία, ανάθεση και εποπτεία ολοκλήρωσης εργασιών για αυτούς)
  • Καθοδήγηση και έλεγχος των βοηθών λογιστή.
  • Υποστήριξη σε άλλες λογιστικές λειτουργίες

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο Λογιστικής ή σχετικού Οικονομικού αντικειμένου, ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Κάτοχος πιστοποίησης ACCA
  • 8-15 έτη εμπειρίας στη λογιστική
  • Επιθυμητή γνώση λογισμικών ERP και μισθοδοσίας EPSILON
  • Δυνατότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών και καθορισμό προτεραιοτήτων
  • Άριστη γνώση λογισμικών Microsoft (Word και Excel)
  • Άπταιστα Αγγλικά

Απαιτούμενες Δεξιότητες και αξίες

  • Ικανότητα εργασίας σε γρήγορο περιβάλλον με έμφαση στη λεπτομέρεια.
  • Εξαιρετικές οργανωτικές ικανότητες για εξορθολογισμένη οικονομική διαχείριση.
  • Δυνατότητα ανεξάρτητης εργασίας και δημιουργικής σκέψης.
  • Ισχυρές ικανότητες ομαδικής εργασίας και προσαρμογής σε μεταβαλλόμενες ανάγκες.
  • Αφοσίωση στην εξυπηρέτηση πελατών και δέσμευση στην παροχή υψηλής ποιότητας εργασίας.
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση.
  • Εξαιρετικές οργανωτικές και διαχειριστικές δεξιότητες.
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες, γραπτές και λεκτικές.
  • Επαγγελματισμός/ Υπευθυνότητα
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Άριστη ικανότητα διαχείρισης του χρόνου και τήρησης των προθεσμιών.
  • Διακριτικότητα και κατανόηση θεμάτων εμπιστευτικότητας.
  • Προθυμία για συνεχή εκπαίδευση και αναζήτηση επαγγελματικής ανάπτυξης.

Παροχές

Η KRS Financial Control Α.Ε. ενδιαφέρεται για τους ανθρώπους, ενθαρρύνοντας την υψηλή απόδοση και την ποιότητα.

  • Κουλτούρα μάθησης
  • Καλλιεργείται η συνεργασία,η επαγγελματική ανάπτυξη και η αριστεία επιβραβεύεται ποικιλοτρόπως.
  • Συνεχής  καθοδήγηση και εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών ελκυστικός βασικός  μισθός
  •  Ευκαιρίες για ταχεία ανάπτυξη σταδιοδρομίας
  • Άνετο & σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον με 6ωρη εργασία(μισθό και ασφάλιση 8ωρου).
  • Ειδικά bonus επιδόματα στους εργαζομένους μας
  • Πακέτο ιδιωτικής ασφάλισης.
  • Παροχές που προάγουν μια ισορροπημένη και ικανοποιητική εργασιακή ζωή.

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
Λογιστής Α'
Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία