Για εργοδότες
ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Προϊστάμενος Λογιστηρίου για Ανώνυμη Εταιρεία στην Ελευσίνα 5ημερη απασχόληση

Αρμοδιότητες

  • Εποπτεία της ορθότητας των προς καταχώρηση λογιστικών στοιχείων της Εμπορικής Διαχείρισης και της Γενικής Λογιστικής
  • Τήρηση και εφαρμογή του λογιστικού σχεδίου της εταιρείας
  • Σχεδιασμός και αναθεώρηση των διαδικασιών του Λογιστηρίου
  • Εναρμόνιση της εταιρείας με την ισχύουσα νομολογία σε φορολογικά θέματα, ΕΛΠ και παρακρατούμενους φόρους
  • Επίβλεψη και έλεγχος της διαδικασίας της μισθοδοσίας και υποβολή των απαραίτητων καταστάσεων στις αρμόδιες υπηρεσίες
  • Υποστήριξη και εποπτεία της διεκπεραίωσης λογιστικών εργασιών τέλους χρήσης
  • Επιμέλεια του κλεισίματος των βιβλίων και της υποβολής της ετήσιας δήλωσης φόρου εισοδήματος
  • Συντονισμός και εποπτεία των μηνιαίων ελέγχων του λογιστηρίου

Επιθυμητά Προσόντα Υποψηφίου

  • Προϋπηρεσία 5 έτη κατ' ελάχιστο σε θέση Προϊσταμένου Λογιστηρίου
  • Κάτοχος Πτυχίου ΑΕΙ/TEI, Μεταπτυχιακός τίτλος σε σχετικό αντικείμενο θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS Office) και Λογιστικών φύλλων
  • Πολύ καλή γνώση συστημάτων ERP, γνώση του συστήματος ATLANTIS/EPSILON PYLON θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Γνώση των Ελληνικών Λογιστικών Προτύπων
  • Άριστη γνώση εργατικής νομοθεσίας

Λοιπά προσόντα

  • Αναλυτική σκέψη & οργανωτικές ικανότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης ομάδας
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
Ελευσίνα
Με μεγάλη εμπειρία