Για εργοδότες
Κωδ:ΚΑΡΙΕΡΑ 4
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Εταιρεία με εμπορική δραστηριότητα, επιθυμεί να προσλάβει Βοηθό Λογιστή
Αρμοδιότητες (ενδεικτικά):
· Καταχωρήσεις δεδομένων, παραστατικών & δηλώσεων
· Υπολογισμός μηνιαίων αποτελεσμάτων και υποβολές
· Υποστήριξη καθημερινών ενεργειών του τμήματος
Απαραίτητα προσόντα :
· Απόφοιτος Οικονομικής κατεύθυνσης ΑΕΙ ή ΤΕΙ
· Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε λογιστήριο.
· Προϋπηρεσία σε Τήρηση βιβλίων οντοτήτων με διπλογραφικό σύστημα (εμπειρία σε προγράμματα Atlantis θα συνεκτιμηθεί)
· Γνώση (σύνταξη και υποβολή) ΦΠΑ, LISTING,INTRASTAT, Παρακρατούμενοι φόροι, Ε.Λ.Π.
· Γνώση mydata
· Γνώση δηλώσεων εισοδήματος φυσικών και νομικών προσώπων, Ε9
· Γνώση των κύριων φορολογικών και ασφαλιστικών-εργατικών νόμων
· Καλή γνώση χρήσης Η/Υ (word, excel, internet, mail)
· Γνώση της αγγλικής γλώσσας
ΠΡΟΦΙΛ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ :
· Συνέπεια, υπευθυνότητα και οργανωτικότητα
· Να διακρίνεται από επαγγελματισμό και πνεύμα συνεργασίας
Θα αξιολογούνται τα βιογραφικά που πληρούν τα απαραίτητα προσόντα.

Νέα Ιωνία