Για εργοδότες
Υπεύθυνος Δαπανών & Κοστολόγησης παραγωγής
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Αναζητούμε Υπεύθυνο Δαπανών και Κοστολόγησης Παραγωγής στις εγκαταστάσεις του εργοστασίου με έδρα στο Μαρκόπουλο.

Αρμοδιότητες:

  •  Συνεργασία με τον Υπεύθυνο Παραγωγής και τη Διοίκηση για βελτιστοποίηση των τεχνικών προδιαγραφών των παραγόμενων συνταγών.
  • Προτάσεις για βελτίωση της διαδικασίας παραγωγής και της γενικότερης οργάνωσης της αποθήκης.
  • Ανάλυση και παρακολούθηση   δεδομένων κόστους όπως  πρότυπου/ πραγματικού κόστους σε τακτά χρονικά διαστήματα.
  • Λογιστική παρακολούθηση όλων των ενδιάμεσων σταδίων της παραγωγικής διαδικασίας.
  • Λογιστική παρακολούθηση των δαπανών της εταιρείας.
  • Προγραμματισμός και καθοδήγηση στην διενέργεια και επεξεργασία των φυσικών απογραφών.
  • Έλεγχος και μηνιαία συμφωνία λογιστικής με υποσύστημα αποθηκών- πελατών-προμηθευτών
  • Παροχή αξιόπιστων οικονομικών στοιχείων και αναφορών (reporting) προς τη Διοίκηση της Εταιρίας.
  • Συμμετοχή στη δημιουργία των μηνιαίων και ετήσιων οικονομικών αποτελεσμάτων καθώς και των ετήσιων πλάνων.
  • Ανάλυση και επεξεργασία  εκθέσεων περιθωρίων κέρδους
  • Επεξεργασία Ανακεφαλαιωτικού πίνακα ενδοκοινοτικών  & Intrastat .

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος ΑΕΙ  Λογιστικής /Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστον 7 χρόνια εμπειρίας, στον τομέα της κοστολόγησης κατά προτίμηση Βιομηχανικής Εταιρείας.
  • Καλή γνώση λογιστικών αρχών ΕΛΠ & IFRS.
  • Πολύ καλή γνώση MS Office (Excel)
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας.
  • Άριστες αναλυτικές δεξιότητες και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα εκτέλεσης πολλαπλών καθηκόντων.
  • Οργανωτικές δεξιότητες και μεθοδικότητα
  • Εμπειρία στη διαχείριση ομάδας

Προσφέρουμε :

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών.
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Πλήρη 5νθήμερη απασχόληση.
  • Συνεχής εκπαίδευση
Μαρκόπουλο Μεσογαίας
πριν ένα μήνα