Για εργοδότες
Κωδ:Acc011
Λογιστής Α'Τάξης
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Αναπτυσσόμενη  εταιρεία στον χώρο του κατασκευαστικού- ξενοδοχειακού κλάδου επιθυμεί να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της

                                                        Λογιστή Α’ τάξης

Η Θέση με έδρα τα γραφεία στη Μεταμόρφωση, αναφέρεται στον Διευθύνοντα Σύμβουλο της Εταιρείας

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Ευθύνη για την αποτελεσματική καθημερινή λειτουργία του Λογιστηρίου της εταιρείας και την καθοδήγηση των μελών του
  • Eυθύνη και διαχείριση του συνόλου των διαδικασιών που αφορούν φορολογικά και φοροτεχνικά θέματα
  • Μέριμνα και ευθύνη για τη σύνταξη και υπογραφή των φορολογικών δηλώσεων της εταιρείας
  • Μέριμνα και ευθύνη για τους φορολογικούς ελέγχους σε συνεργασία με ορκωτούς ελεγκτές και συμβούλους
  • Εξασφάλιση συμμόρφωσης με τους κανονισμούς των ΕΛΠ και την έγκαιρη καταβολή των φορολογικών υποχρεώσεων (ΦΠΑ, ΦΜΥ, Φορολογία εισοδήματος, κ.α.)

Απαραίτητα προσόντα:

  • 8+ έτη εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση ευθύνης του κατασκευαστικού- ξενοδοχειακού τομέα.
  • Πτυχίο ΑΕΙ Λογιστικής/Χρηματοοικονομικών ή Οικονομικών ή Διοίκησης Επιχειρήσεων.
  • Μεταπτυχιακός τίτλος (επιθυμητός).
  • Απαραίτητα Δικαίωμα Υπογραφής Α’ τάξεως.
  • Άριστη γνώση φορολογικών και συνεχής ενημέρωση αλλαγών / τροποποιήσεων.
  • Επιθυμητή γνώση του ERP συστήματος Atlantis.
  • Καλή γνώση Αγγλικών.
  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες.
  • Πιθανότητα ταξιδίων στη Σαντορίνη κατόπιν συννενόησης

Αποστολή βιογραφικών με κωδικό – Acc011

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια και θα ενημερωθούν μόνο οι υποψήφιοι που θα επιλεγούν για συνέντευξη.

Μεταμόρφωση
Με μεγάλη εμπειρία