Για εργοδότες
Κωδ:EnVMARCH24
ΛΟΓΙΣΤΗΣ/ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η εταιρεία EnV Business Solutions αναζητά Λογιστή/Λογίστρια για στελέχωση της ομάδας της με:

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Καταχώριση παραστατικών εσόδων και εξόδων, σε απλογραφικά και διπλογραφικά βιβλία
  • Επικοινωνία με προμηθευτές, συμφωνία τραπεζών, παρακολούθηση και έλεγχος λογαριασμών εξόδων, δανείων και όψεως
  • Σύνταξη φορολογικών και ασφαλιστικών δηλώσεων (Φ.Π.Α., παρακρατούμενων φόρων, χαρτοσήμου, ΑΠΔ κ.λπ.)

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • Γνώση τήρησης απλογραφικών και διπλογραφικών βιβλίων
  • Πολύ καλή γνώση ΕΛΠ, ΦΠΑ, φορολογίας εισοδήματος καθώς και εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 3-4 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Επιθυμητή γνώση προγραμμάτων ΕPSILON ΝΕΤ
  • Επιθυμητή καλή γνώση αγγλικής γλώσσας

Δεξιότητες:

  • Δυναμικό και ομαδικό πνεύμα λειτουργίας
  • Οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες
  • Μεθοδικότητα και αναλυτική σκέψη
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων

Παροχές:

  • Αποδοχές ανάλογες των προσόντων
  • Δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας
Αθήνα