Για εργοδότες
Κωδ:Β_ΛΟΓ_ΚΑΤ
Βοηθό Λογιστή
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
1-15
Οικονομικές Υπηρεσίες
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

H knk accounting αναζητά να προσλάβει Βοηθό Λογιστή .

Αρμοδιότητες :

- Δημιουργία μηνιαίων / τριμηνιαίων αναφορών, απολογισμών

- Καταχωρήσεις δεδομένων, παραστατικών & δηλώσεων

- Μηνιαίες υποβολές

Απαραίτητα προσόντα :

· Απόφοιτος Οικονομικής κατεύθυνσης ΑΕΙ ή ΤΕΙ

· Προϋπηρεσία τουλάχιστον 4-6 ετών σε λογιστήριο ή λογιστικό γραφείο.

· Προϋπηρεσία σε τήρηση βιβλίων οντοτήτων Β και Γ κατηγορίας

· Γνώση ΦΠΑ, LISTING,INTRASTAT, Παρακρατούμενοι φόροι, Ε.Λ.Π.

· Χαρακτηρισμό και διαβίβαση myDATA

· Γνώση δηλώσεων εισοδήματος φυσικών και νομικών προσώπων, Ε9

· Γνώση των κύριων φορολογικών και ασφαλιστικών-εργατικών νόμων

· Καλή γνώση χρήσης Η/Υ (word, excel, internet, mail)

· Γνώση της αγγλικής γλώσσας

ΠΡΟΦΙΛ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ :

· Συνέπεια, υπευθυνότητα και οργανωτικότητα

· Να διακρίνεται από επαγγελματισμό και πνεύμα συνεργασίας

Συνεχόμενη επαγγελματική εκπαίδευση

Θα αξιολογούνται τα βιογραφικά που πληρούν τα απαραίτητα προσόντα.

Νέα Ιωνία