Για εργοδότες
Κωδ:(Ref:TIT/ACM)
Προϊστάμενος/η Λογιστηρίου & Ελέγχου
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Ο Όμιλος H Hotels Collection|Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους & συνεχώς αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, με παρουσία 31 ετών στον κλάδο της φιλοξενίας,  προσφέρει νέες θέσεις εργασίας για τo ξενοδοχείο του Titania Hotel στη Αθηνά.

Προϊστάμενος/η Λογιστηρίου και Ελέγχου

Ξενοδοχείο: Τitania Hotel

Περιοχή: Αθήνα

Τύπος Απασχόλησης: Αορίστου / Πλήρης

Ref: HH/ACM

Τι θα συναντήσεις

Ως Προϊστάμενος/η Λογιστηρίου και Ελέγχου θα αναφέρεται απευθείας στους Group Chief Financial Officer & Business Development Director & Group Chief Accounting Manager. Είναι υπεύθυνος/ή για την εκτέλεση καθημερινών λειτουργιών του Λογιστηρίου υπό τις οδηγίες του Group Chief Accountant. Εφαρμόζει και διατηρεί συστήματα, πολιτικές και διαδικασίες εσωτερικού ελέγχου.

Καθήκοντα και Αρμοδιότητες

  • Εποπτεία Λογιστηρίου
  • Σύνταξη μηνιαίων, ετήσιων καταστάσεων (Management Reports)
  • Σύνταξη Ετήσιου και Πενταετούς Προϋπολογισμού
  • Παρακολούθηση Τραπεζικών Λογαριασμών και Δανείων
  • Παρακολούθηση Στατιστικών στοιχείων ξενοδοχείου
  • Εφαρμογή συστήματος εσωτερικού ελέγχου
  • Παρακολούθηση αποθήκης, αποθεμάτων και έκδοση μηνιαίων καταναλώσεων
  • Παρακολούθηση Πελατών και προμηθευτών
  • Παρακολούθηση ταμείου
  • Εποπτεία μισθοδοσίας
  • Υπεύθυνος τήρησης My Data

Απαραίτητα προσόντα & δεξιότητες

  • Πτυχίο ΙΕΚ / ΤΕΙ Κατεύθυνσης Πληροφορικής
  • Τουλάχιστον 1 έτος προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση τεχνολογιών Microsoft (Office, Server, Exchange, Windows)
  • Καλή γνώση ξενοδοχειακών προγραμμάτων (POS, PMS)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (προφορική και γραπτή)
  • Καλή γνώση της ασφάλειας στο διαδίκτυο και των αρχών απορρήτου δεδομένων
  • Δεξιότητες διάγνωσης και επίλυσης προβλημάτων
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα να διαχειρίζεται το χρόνο του αποτελεσματικά και να θέτει προτεραιότητες
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Ευελιξία & προσαρμοστικότητα
  • Επαγγελματική συμπεριφορά

Η εταιρία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης, σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαρκή Εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον, σε έναν οργανισμό που νοιάζεται για τους ανθρώπους του, το περιβάλλον και τις τοπικές κοινωνίες

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

H Hotels Collection - Unique hotels in Rhodes

Νότια Ρόδος