Για εργοδότες
Βοηθός Λογιστή
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΚρωπίαΤοποθεσία
Κρωπία
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η εταιρεία INTROFEX S.A., μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες παραγωγής και εμπορίας στον χώρο των ειδών διατροφής, με γραφεία στον Άγιο Ιωάννη Ρέντη και το Κορωπί, αναζητά να προσλάβει άμεσα Βοηθό Λογιστή, για κάλυψη θέσης πλήρους απασχόλησης στο Τμήμα του Λογιστηρίου της στο Κορωπί. Ο υποψήφιος θα χρειαστεί να εκπαιδευτεί για χρονικό διάστημα 1 έτους στο Κεντρικό Λογιστήριο της εταιρείας στον Άγιο Ιωάννη Ρέντη.

Κύρια Καθήκοντα Θέσης:

  • Λογιστική παρακολούθηση Πωλήσεων/ Αγορών/ Δαπανών/ Ταμείου και Αξιογράφων σε διπλογραφικά βιβλία.
  • Συμφωνίες καρτελών πελατών/ προμηθευτών και προετοιμασία πληρωμών
  • Καταχωρήσεις Δελτίων Επιστροφής και Έκδοση Πιστωτικών Τιμολογίων
  • Συμμετοχή στις μηνιαίες εργασίες κλεισίματος μήνα
  • Συνεργασία με το υπόλοιπο τμήμα του Λογιστηρίου και Υποστήριξη καθημερινών εσωτερικών εργασιών του Τμήματος

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Λογιστικής ΑΕΙ / ΑΤΕΙ
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών
  • Καλή γνώση Φορολογίας Εισοδήματος, Φ.Π.Α, Ε.Λ.Π
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και MS Office.
  • Εκπληρωμένες Στρατιωτικές υποχρεώσεις (αφορά άνδρες υποψηφίους).

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Χειρισμός Λογιστικού Προγράμματος SOFTONE ERP.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας.

Δεξιότητες:

  • Προθυμία και Διάθεση για Μάθηση.
  • Ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας, οργανωτικότητα, αποτελεσματικότητα.
  • Συνέπεια στην τήρηση προθεσμιών, Υπευθυνότητα.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Κάλυψη εξόδων μετακίνησης των υποψηφίων για το χρονικό διάστημα της εκπαίδευσης.
  • Πολύ καλές συνθήκες εργασίας
  • Πρόγραμμα υγείας ιδιωτικής ασφάλισης
  • Πλήρη εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
Κρωπία