Για εργοδότες
Προϊστάμενος Λογιστηρίου
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Βασικές Αρμοδιότητες

  • Εποπτεία και συντονισμός των καθημερινών λειτουργιών του τμήματος, όπως έλεγχοι καταχωρίσεων τιμολογίων και λοιπών παραστατικών
  • Διαχείριση παγίων και παρακολούθηση μητρώου παγίων
  • Διαχείριση Ηλεκτρονικών Βιβλίων (my data), χαρακτηρισμός εξόδων  ,συμφωνία εσόδων - εξόδων με λογιστικά βιβλία
  • Προετοιμασία μηνιαίων και λοιπών περιοδικών υποχρεώσεων της Εταιρίας όπως Φ.Π.Α. ,παρακρατούμενοι φόροι, φόροι ασφαλίστρων
  • Συμμετοχή στην κατάρτιση οικονομικών καταστάσεων και γνωστοποιήσεων
  • Συμμετοχή στην κατάρτιση και επίβλεψη του προϋπολογισμού  εξόδων
  • Συμμετοχή στη δημιουργία αναφορών προς τη Διοίκηση, όπως απαιτείται
  • Ανασκόπηση, παρακολούθηση και βελτίωση των διαδικασιών του Λογιστηρίου
  • Εκπαίδευση, καθοδήγηση και εξέλιξη των δυνατοτήτων της ομάδας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Οικονομικών Σπουδών /ΑΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον πέντε (5) ετών σε θέση ευθύνης εντός οργανωμένου λογιστηρίου ιδανικά στον χρηματοοικονομικό τομέα (σε ασφαλιστική εταιρία θα συνεκτιμηθεί ιδιαίτερα) ή σε εταιρία συμβουλευτικών υπηρεσιών
  • Μεταπτυχιακός Τίτλος σε Χρηματοοικονομικά/Λογιστική είναι επιθυμητός
  • Ικανότητες διαχείρισης ομάδας
  • Εμπειρία στην τήρηση βιβλίων Γ’ κατηγορίας (ΔΠΛ/ΕΛΠ)
  • Καλή γνώση και χρήση προγράμματος οικονομικής διαχείρισης SAP
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων
  • Υπευθυνότητα, ομαδικότητα και πνεύμα συνεργασίας

Η Εταιρία προσφέρει δυνατότητα απασχόλησης σε ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον με προοπτικές εξέλιξης σε έναν ανταγωνιστικό και γρήγορα αναπτυσσόμενο κλάδο, όπως είναι οι Εταιρίες Ασφαλίσεων, με ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.

Νέα Σμύρνη
πριν 2 μήνες
Με μεγάλη εμπειρία