Για εργοδότες
Υπάλληλος μισθοδοσίας
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
Εύρεση Προσωπικού (HR)
πριν 5 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Ο ιδανικός υποψήφιος πρέπει να είναι αναλυτικός και μεθοδικός, με εμπειρία στη διαχείριση μισθοδοσίας και βαθιά γνώση των κανονισμών μισθοδοσίας με ακεραιότητα χαρακτήρα, ομαδικό πνεύμα και ισχυρές οργανωτικές δεξιότητες.

Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση θεμάτων εργατικής νομοθεσίας και βεβαιώσεις που σχετίζονται με αυτή.
  • Καταχωρίσεις και διαχείριση προσλήψεων-αποχωρήσεων και όλων των σχετικών εντύπων
  • Καταχώριση και διαχείριση προγράμματος με βάρδιες, υπερωρίες κ.λπ. (ΠΣ Εργάνη)
  • Ολοκληρωμένη διαχείριση και υπολογισμός μισθοδοσίας
  • Έλεγχος και υποβολή ΑΠΔ, ΦΜΥ και όλων των σχετικών με το εργατικό δυναμικό υποχρεώσεων προς κρατικούς φορείς
  • Παρακολούθηση και τήρηση αρχείου των ετήσιων αδειών προσωπικού, ασθενειών κ.ά.                                                                                                                                                                                                  Απαραίτητα Προσόντα:
  • Απόφοιτος ΤΕΙ/ΑΕΙ σχετικής κατεύθυνσης (Λογιστικής, Χρηματοοικονομικής, Διοίκησης Επιχειρήσεων)
  • 3 έτη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία σε επισιτιστικές και ξενοδοχειακές επιχειρήσεις
  •  Άριστη γνώση διαδικασιών Εργάνη, ΕΦΚΑ κ.λπ.
  •  Άριστη γνώση Office
  • Γνώση του προγράμματος μισθοδοσίας της Epsilon Net.
  • Γνώση της τρέχουσας εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Γνώση λογιστικής θα εκτιμηθεί ως πρόσθετο προσόν.
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
Πειραιάς