CPA ADVISORS/ ΑΝΑΖΗΤΟΥΜΕ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ ΓΙΑ ΘΕΣΗ ΛΟΓΙΣΤΗ-ΛΟΓΙΣΤΡΙΑΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

H Cpa Advisors εξειδικεύεται στην παροχή Λογιστικών, Φορολογικών και Συμβουλευτικών υπηρεσιών, με μακρόχρονια εμπειρία στο χώρο.

Ζητιούνται Μισθωτοι ειτε Ανεξάρτητοι Λογιστές - Λογίστριες για παροχη υπηρεσιών, λογιστικών, φορολογικών και μισθοδοσίας, γενικα ή επιμέρους :

 Περιγραφή θέσης εργασίας:

  • Ενημέρωση και παρακολούθηση διπλογραφικού λογιστικού κυκλώματος με τήρηση λογιστικών και φορολογικών υποχρεώσεων.
  • Έλεγχος υπολοίπων Πελατών-Προμηθευτών-Τραπεζών.
  • Σύνταξη και υποβολή δηλώσεων ΦΠΑ, VIES, Intrastat και ότι άπτεται της λογιστικής, ασφαλιστικής και φορολογικής παρακολούθησης επιχειρήσεων.
  • Απολαβές συζητήσιμες αντίστοιχες των προσόντων

Προσόντα υποψηφίου:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. / Τ.Ε.Ι. (Οικονομικής / Λογιστικής κατεύθυνσης)
  • Προϋπηρεσία 5 έτη τουλάχιστον σε Λογιστικό γραφείο ή σε οργανωμένο λογιστήριο εταιρείας.
  • Καλή γνώση Ε.Λ.Π., Φορολογίας Εισοδήματος και Φ.Π.Α.
  • Πολύ καλή γνώση διπλογραφικού λογιστικού συστήματος.
  • Πολύ καλή γνώση υπολογιστικών προγραμμάτων Ms Office & Μηχανογραφημένης Λογιστικής σε προγράμματα όπως Epsilon, Softone,Pylone κ.α.
Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία