Για εργοδότες
Βοηθός Λογιστή
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
16-50
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 5 μήνες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

ΕΤΑΙΡΕΙΑ

Η ΩΡΙΩΝ ΑΤΕ που δραστηριοποιείται στην υλοποίηση τεχνικών έργων, στον δημόσιο και τον ιδιωτικό τομέα (www.orion.com.gr), αναζητεί Βοηθό λογιστή στην Αττική, με αποδοχές άνω του μέσου όρου της αγοράς και σύμβαση πλήρους απασχόλησης αορίστου χρόνου, στην έδρα της.

Επιθυμητά  Προσόντα

  • Πτυχίο Λογιστικής κατεύθυνσης (ΑΕΙ).
  • Προϋπηρεσία  1-2 ετών σε αντίστοιχο ρόλο εντός οργανωμένου λογιστηρίου ή λογιστικού γραφείου.
  • Εμπειρία σε πλατφόρμες Taxisnet & Ergani
  • Εμπειρία σε προγράμματα μισθοδοσίας όπως το Atlantis Payroll και ERP όπως το Business Central ή Navision της Microsoft.
  • Πολύ καλή γνώση MS Office.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (κυρίως σε γραπτό επίπεδο).
  • Ομαδικό πνεύμα και δυνατότητα ανάπτυξης και διατήρησης συνεργασιών.
  • Οργανωτικές ικανότητες και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων.
  • Αίσθημα ευθύνης και λογοδοσίας.
  • Συνέπεια, αξιοπιστία, ακρίβεια.
  • Ευελιξία, ευγένεια και προσαρμοστικότητα.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Τήρηση και παρακολούθηση εργατικών θεμάτων (μισθοδοσία/ άδειες/ ασθένειες/ωράριο εργασίας/ απουσίες, κλπ) Διαχείριση των Προγραμμάτων ΔΥΠΑ
  • Συμφωνία και καταχώρηση των λογιστικών άρθρων μισθοδοσίας.
  • Τήρηση και ενημέρωση λογιστικών αρχείων και φακέλων
  • Καταχώρηση και έλεγχος λογιστικών εγγραφών και καταστάσεων (π.χ. έσοδα, έξοδα, εισπράξεις, πληρωμές, συμψηφιστικές εγγραφές).
Αθήνα