Για εργοδότες
Κωδ:ASS.ACC.
Βοηθός Λογιστή
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 8 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Λογιστικό – συμβουλευτικό γραφείο με έδρα την Αθήνα και στελεχωμένο από νέους ανθρώπους αναζητά:
Συνεργάτη για στελέχωση με πλήρη απασχόληση

Συνοπτική Περιγραφή Θέσης:
•    Υπεύθυνος για την σωστή καταχώρηση παραστατικών, τήρηση διπλογραφικών - απλογραφικών βιβλίων, τον υπολογισμό του ΦΠΑ και την υποβολή δηλώσεων στο ΤΑΧΙS.
•    Παρακολούθηση πληρωμών, εισπράξεων, συμφωνία υπολοίπων προμηθευτών – πελατών.
•    Διαχείριση ταμείου.
•    Παρακολούθηση φορολογικών υποχρεώσεων, προετοιμασία φορολογικών καταστάσεων.
•    Συμμετοχή στην έγκυρη και έγκαιρη υποβολή των πληροφοριών – εντύπων – παραστατικών - πρακτικών που χρειάζονται σε διάφορες δημόσιες υπηρεσίες όπως ΓΕΜΗ, ΔΟΥ και τράπεζες.
•    Προετοιμασία και υποβολή MYDATA.
•    Υποστήριξη στις συμφωνίες τραπεζών, πελατών και προμηθευτών.
•    Καλή γνώση όλου του Λογιστικού κύκλου της επιχείρησης
•    Κατάρτιση Ισολογισμού και Φορολογικών Δηλώσεων της εταιρίας θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.
•    Ενημέρωση μεταβολών στο Πληροφοριακό Σύστημα Εργάνη.
•    Εκκαθάριση μισθοδοσίας.

Απαραίτητα προσόντα:

•    Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε καταχωρίσεις διπλογραφικών – απλογραφικών βιβλίων.
•    Άριστη γνώση της Αγγλικής.
•    Άριστη γνώση μηχανογραφημένης λογιστικής
•    Πτυχίο Οικονομικής Κατεύθυνσης (Λογιστικής θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν)
•    Ικανότητα επικοινωνίας με πελάτες
•    Ικανότητα προγραμματισμού και οργάνωσης
•    Τήρηση προθεσμιών.
•    Διάθεση για εξέλιξη και συνεχής αναβάθμιση

Η εταιρεία προσφέρει:

•    Άριστο εργασιακό περιβάλλον
•    Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης και αναβάθμισης
•    Ικανοποιητικές Αποδοχές.

Αθήνα