Για εργοδότες
Κωδ:HUMAN/ΠΡΛΟΓ-23
Προϊστάμενος Λογιστηρίου
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 9 μήνες
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η UNISON Human Resources AE, εταιρεία εύρεσης και διαχείρισης Ανθρωπίνου Δυναμικού, ζητά για λογαριασμό Αρχιτεκτονικής εταιρείας στο Κέντρο της Αθήνας:

Προϊστάμενο Λογιστηρίου

Περιοχή: Αθήνα
(Κωδικός Θέσης ΠΡΛΟΓ-23)

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Οργάνωση των οικονομικών δεδομένων και τήρηση των ενημερωμένων αρχείων της εταιρείας
  • Συνεχής παρακολούθηση των οικονομικών λειτουργιών του οργανισμού
  • Εναρμόνιση της εταιρείας με την ισχύουσα νομοθεσία σε φορολογικά θέματα
  • Συντονισμός και εποπτεία των περιοδικών ελέγχων του λογιστηρίου
  • Αξιολόγιση της απόδοσης του λογιστικού τμήματος
  • Εποπτεία και επιμέλεια κλεισίματος των βιβλίων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Ελάχιστη προϋπηρεσία 7 ετών σε λογιστική παρακολούθηση βιβλίων Γ’ κατηγορίας, Ισολογισμούς, Φορολογικά θέματα
  • Άδεια Άσκησης Λογιστή Φοροτεχνικού Α’ Τάξης
  • Γνώση μηχανογραφικών συστημάτων E.R.P.
  • Καλή γνώση της πλατφόρμας mydata & ΓΕΜΗ
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  •  Άριστη γνώση ΜS Office

Παροχές:

  • Άμεση πρόσληψη
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
Αθήνα
Με μεγάλη εμπειρία