Για εργοδότες
Καθηγητές Μαθηματικών
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
251-500
Εκπαίδευση
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΕκπαίδευσηΚατηγορία θέσης
Εκπαίδευση

Ονειρεύεστε να γίνετε μέλος μιας ομάδας νικητών στον κλάδο της εκπαίδευσης; Τα κέντρα μέσης εκπαίδευσης ΑΡΕΙΜΑΝΙΟ είναι ο τέλειος οργανισμός για να πετύχετε τους επαγγελματικούς σας στόχους. Τα φροντιστήρια ΑΡΕΙΜΑΝΙΟ, μέλος του Εκπαιδευτικού Ομίλου So Easy Education, είναι το πλέον καινοτόμο δίκτυο εκπαιδευτικών μονάδων με παρουσία σε όλη την Ελλάδα.

Ο Όμιλος

Η So easy Education είναι ένας κορυφαίος οργανισμός στον εκπαιδευτικό κλάδο. Είμαστε περήφανοι για τις βραβεύσεις μας, όπως το Franchise "Best Workplace Award" και το Education Leader Award, "Innovation in Teaching".

Η Θέση

Αναζητούμε Μαθηματικούς για το νέο μας εκπαιδευτήριο στον Άγιο Δημήτριο για να ενταχθούν στην ομάδα μας και να συμβάλλουν στην ανάπτυξη μας.

Αν αγαπάτε το αντικείμενο σας και έχετε την ικανότητα να διδάξετε με υπομονή και ενθουσιασμό, θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε. Μέσα από την ανάπτυξη δεξιοτήτων, στην οποία στοχεύει η μεθοδολογία μας, θα δώσετε στους μαθητές σας τα εφόδια να πετύχουν την μέγιστη απόδοσή τους. Ο κύριος στόχος σας είναι να δημιουργήσετε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον μάθησης, το οποίο θα τους βοηθήσει να επιτύχουν τους στόχους και τα όνειρά τους.

Αρμοδιότητες

  • Ακολουθείτε το αναλυτικό πρόγραμμα της Ακαδημαϊκής μας Ομάδας (σχέδια μαθημάτων, εργασίες, εκθέσεις, εικονικές εξετάσεις)
  • Αναθέτετε ασκήσεις και εργασίες στους μαθητές και τις αξιολογείτε
  • Συμπληρώνετε τις αναφορές προόδου των μαθητών
  • Διασφαλίζετε ότι η τάξη παραμένει τακτοποιημένη
  • Δημιουργείτε σχέσεις εμπιστοσύνης με τους μαθητές, τους γονείς και το λοιπό προσωπικό

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αφοσίωση στους μαθητές και πάθος για εκπαίδευση
  • BSc/BA στα Μαθηματικά
  • Προϋπηρεσία διδασκαλίας τουλάχιστον 3 χρόνια
  • Άνεση στην διδασκαλία, μεταδοτικότητα, ομαδικότητα
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
  • Αναγνωριμένος τίτλος σπουδών
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητες διαχείρισης της τάξης
  • Εξοικείωση με εκπαιδευτικά λογισμικά, διαδικτυακές πλατφόρμες διδασκαλίας και διαδραστικό πίνακα

Προσφέρουμε

  • Ένα ευχάριστο, υποστηρικτικό περιβάλλον, στο οποίο κυριαρχεί ομαδικό πνεύμα
  • Διαρκή επιμόρφωση μέσω ετήσιων εκπαιδεύσεων
  • Ευκαιρίες για επαγγελματική ανέλιξη μέσω του μοναδικού μας Προγράμματος Όραμα Καριέρας
  • Οικονομική ασφάλεια και ελκυστικό πακέτο αποδοχών

Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τα παραπάνω, μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα (με φωτογραφία) στο email: acadimaiko@areimanio.gr

Παλαιό Φάληρο
Με μεγάλη εμπειρία