Για εργοδότες
Αναλυτής Εργαστηρίου
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
ΚηρεύςΤοποθεσία
Κηρεύς
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΤΕΡΝΑ ΛΕΥΚΟΛΙΘΟΙ, εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Αναλυτή Εργαστηρίου

Αρμοδιότητες:

  • Διενεργεί αναλύσεις στα προϊόντα μαγνησίτη και μαγνησίας και επικοινωνεί με τα τμήματα ποιότητας των πελατών
  • Συμμετέχει στην Έρευνα & Ανάπτυξη νέων προϊόντων μαγνησίτη και μαγνησίας
  • Προετοιμάζει τα προς αποστολή δείγματα σε πελάτες
  • Διασφαλίζει την εναρμόνιση των προδιαγραφών των προϊόντων με τις απαιτήσεις των προτύπων που ορίζει η νομοθεσία
  • Ανανεώνει τα φυλλάδια των τεχνικών προδιαγραφών των προϊόντων μαγνησίτη και μαγνησίας
  • Παρακολουθεί τον ανταγωνισμό και διερευνά τα χαρακτηριστικά των ανταγωνιστικών προϊόντων
  • Φροντίζει για την εύρυθμη λειτουργία του εργαστηρίου

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ Χημικού / Χημικού Μηχανικού / Επιστήμης των Υλικών
  • Επιθυμητή η σχετική προϋπηρεσία σε εργαστήριο
  • Πολύ καλή της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office

Προφίλ υποψηφίου:

  • Ικανότητα προσαρμογής σε ένα απαιτητικό και εξελισσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Προσήλωση στην τήρηση διαδικασιών & προθεσμιών
  • Δυνατότητα μόνιμης διαμονής στο Μαντούδι

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο

Κηρεύς