Για εργοδότες
Κωδ:ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
30 Σεπ
Ημ. ανάρτησης
30 Σεπ
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η εταιρία προσφέρει για τη θέση του/της υπεύθυνού/ης λογιστηρίου:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον σε μια συνεχώς αναπτυσσομένη εταιρία
  • Συνεχή εκπαίδευση για εξέλιξη
  • Άριστες συνθήκες εργασίας

Καθήκοντα

  • Συμφωνία Πελατών, Προμηθευτών-Τρίτων.
  • Συμφωνία Τραπεζών.
  • Έλεγχος παραστατικών.
  • Καταχώρηση τιμολογίων δαπανών και λοιπών λογιστικών εγγραφών.
  • Προετοιμασία δηλώσεων Παρακρατούμενοι, ΦΜΥ κλπ
  • Οργάνωση και επίβλεψη ορθής λειτουργίας λογιστηρίου.
  • Ευθύνη ομάδας λογιστηρίου.
  • Έλεγχος και παρακολούθηση δαπανών

Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. – Τ.Ε.Ι. Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Πολύ καλή γνώση του Λογιστικού σχεδίου, Φορολογίας Εισοδήματος, ΦΠΑ.
  • Άριστη γνώση αγγλικών (προφορικό και γραπτό λόγο).
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και Microsoft Office (Word, Excel, Outlook).
  • Πολύ καλή γνώση ERP συστημάτων.
  • Άριστη γνώση Μισθοδοσίας.
  • Επαγγελματική προϋπηρεσία σε βιβλία Γ’ κατηγορίας.

Ικανότητες – Δεξιότητες

  • Ηγεσία, ικανότητα καθοδήγησης με παράδειγμα και παρακίνηση
  • Συνεργασία και Ομαδικό πνεύμα
  • Υπευθυνότητα
  • Ευελιξία
  • Επικοινωνιακές και Οργανωτικές Δεξιότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών. Απόδοση κάτω από πίεση
Σχετικά tags
ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
Ασπρόπυργος
30 Σεπ
Με μεγάλη εμπειρία
Πλήρης απασχόληση
Μια εγγραφή, πολλές ευκαιρίες!Εγγράψου στο newsletter μας, για να λαμβάνεις πρώτος/η συμβουλές για την καριέρα σου & νέες θέσεις εργασίας.

Κάνοντας κλικ στο κουμπί «Εγγραφή», επιβεβαιώνω ότι το kariera.gr να μπορεί να με πληροφορεί σχετικά με υπηρεσίες. Γνωρίζω πως μπορώ να σταματήσω το kariera.gr να επικοινωνεί μαζί μου, πατώντας unsubscribe.