Για εργοδότες
Κωδ:KAssAccAt1022
Βοηθός Λογιστή/ Λογίστριας (Assistant Accountant)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η ελληνική Εταιρεία Συμβούλων Επιχειρήσεων BSS, με δυναμική παρουσία από το 1998 στον Χρηματοοικονομικό τομέα, Λογιστικά – Φοροτεχνικά, επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της για μόνιμη & πλήρη απασχόληση, για τα Κεντρικά της Γραφεία στην Αθήνα:

Βοηθό Λογιστή/ Λογίστριας (Assistant Accountant)

(Κωδ. Θέσης: KAssAccAt1022)

Αρμοδιότητες

  • Ενημέρωση (καταχωρήσεις) Εμπορικού & Λογιστικού συστήματος
  • Τιμολόγηση, συμφωνίες λογαριασμών
  • Διεκπεραίωση φορολογικών υποχρεώσεων νομικών προσώπων

  • Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. Λογιστικής ή Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία άνω των 3 ετών, σε αντίστοιχη θέση, σε ελεγκτική Εταιρεία ή λογιστικό γραφείο
  • Εμπειρία σε λογιστική παρακολούθηση βιβλίων Γ’ κατηγορίας, Αποθήκη, Φορολογικά θέματα
  • Άδεια Άσκησης Λογιστή Φοροτεχνικού Α' ή Β' Τάξης
  • Άριστη γνώση MS Office (Word, Excel, κ.ο.κ.), ERP προγραμμάτων
  • Καλή Γνώση "My Data"
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Οργανωτικές & Επικοινωνιακές Ικανότητες, Ομαδικό Πνεύμα, τήρηση χρονοδιαγράμματος & καταληκτικών ημερομηνιών

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής Εκπαίδευση
  • Δυνατότητες εξέλιξης σε ένα σύγχρονο περιβάλλον εργασίας

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές

#BSSTeam, #Yourpathwaytosuccess

Άγιος Δημήτριος