ΙΑΤΡΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ - MEDICAL CUSTOMER SERVICE OFFICER
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Περιγραφή Θέσης:
Ο Ιατρός του τηλεφωνικού κέντρου – Medical Customer Service Officer ανήκει στην ομάδα του Customer Service και πιο συγκεκριμένα του ιατρικού τηλεφωνικού κέντρου. Αναλαμβάνει την τηλεφωνική εξυπηρέτηση των ασφαλισμένων σε ιατρικά ζητήματα.

Αρμοδιότητες:
Να απαντά και να διαχειρίζεται καταλλήλως τα τηλεφωνικά αιτήματα και ζητήματα που σχετίζονται με ιατρικές υπηρεσίες, με απόλυτη εχεμύθεια, σύμφωνα με τις πολιτικές και τις διαδικασίες της εταιρείας.

Να επεξηγεί τις φαρμακευτικές αγωγές, τα ιατρικά αποτελέσματα εξετάσεων ή τις ιατρικές οδηγίες στους ασφαλισμένους.

Να πραγματοποιεί τηλεφωνικές συνεντεύξεις με τους ασφαλισμένους για τη διαδικασία του tele-underwriting.

Να διαχειρίζεται τις εισερχόμενες κλήσεις των ασφαλισμένων μελών, των παρόχων υγείας και άλλων εξωτερικών πελατών.

Να διατηρεί στα συστήματα της εταιρείας, πληροφορίες σχετικές με τις τηλεφωνικές συνδιαλλαγές με τους ασφαλισμένους, να καταγράφει λεπτομέρειες αναφορικά με τα αιτήματα, τα παράπονα ή τα σχόλια των ασφαλισμένων, καθώς και των ενεργειών που ανέλαβε.

Να διασφαλίζει την επίτευξη των standards αναφορικά με την ποιότητα των τηλεφωνικών κλήσεων, τα οποία συνάδουν με τους στόχους που έχουν οριστεί.

Αναφέρεται:
Customer Service Manager

Απαραίτητα τυπικά προσόντα:
Πτυχίο Ιατρικής.
Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
Γνώση της Ρουμάνικης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
Καλή γνώση Υπολογιστικών Συστημάτων και καλή γνώση του MS office.
Προϋπηρεσία σε τηλεφωνικό κέντρο θα θεωρηθεί προσόν.

Δεξιότητες:
Διαθεσιμότητα για εργασία σε βάρδιες.
Αυτονομία και ανεξαρτησία.
Διαχείριση εμπιστευτικών και ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων.
Συμβουλευτικές δεξιότητες με στόχο την επίλυση προβλημάτων.
Πελατοκεντρική ικανότητα σκέψης.
Πολύ ανεπτυγμένες διαπροσωπικές και οργανωτικές δεξιότητες, καθώς και δεξιότητες εξυπηρέτησης πελατών, είναι απαραίτητες.

Αμοιβή – Συνθήκες εργασίας:
Η εργασία, μετά την απαραίτητη περίοδο της εκπαίδευσης, θα μπορεί να παρέχεται και απομακρυσμένα.

Η εταιρεία προσφέρει ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και ιατροφαρμακευτικής ιδιωτικής κάλυψης, δημόσιας ασφάλισης, συνεχούς εκπαίδευσης σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον.

Τα βιογραφικά παρακαλώ πολύ να αποστέλλονται με mail στην ηλεκτρονική διεύθυνση: hr@mednet.com.gr

Παρακαλώ πολύ ακολουθείστε τον παρακάτω σύνδεσμο προκειμένου να ενημερωθείτε για τον τρόπο με τον οποίο η MedNet Greece επεξεργάζεται προσωπικά δεδομένα σας και για να ενημερωθείτε για τα δικαιώματά σας βάσει της νομοθεσίας περί προστασίας προσωπικών δεδομένων.
Please follow the link in order to be informed how your personal data will be processed by MedNet Greece, and inform you of your rights under data protection law. https://www.mednet.com.gr/Data/Sites/1/media/duty-to-inform---job-applicants-20200611-en.pdf

Νέα Σμύρνη
πριν 2 χρόνια